Автор "Філософії злочинця" з психічними розладами: з'явилися подробиці біографії "терориста" з Луцька

Автор "Філософії злочинця" з психічними розладами: з'явилися подробиці біографії "терориста" з Луцька
Ексклюзив
Читать на русском

Перед атакою на автобус терорист написав книгу і стояв на обліку у психіатра.

У Луцьку чоловік зі зброєю і вибухівкою захопив автобус з пасажирами. Він сам повідомив про це в поліцію, а свої вимоги опублікував в соціальних мережах - Twitter і Facebook. Пізніше стало відомо, що чоловіка, який захопив автобус звуть Максим Поганий (Собатнік). Редакція APnews підготувала коротку біографію терориста на основі його соціальних мереж.

Відразу варто обмовитися, що справжнє ім'я людини, яка захопила автобус із заручниками невідоме. Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що поліція зараз встановлює особу злочинця.

Видав книгу і перебуває на обліку у психіатра

Згідно зі сторінкою у Facebook, терорист-одинак ​​- уродженець Львова 1975-го року народження. Варто відзначити, що терорист має психічні розлади і нещодавно перебував на обліку у психіатра. Втім, під час брифінгу в Луцьку міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що терорист в психлікарні не лікувався. Також під ім'ям "Максим Поганий" він видав книгу "Філософія злочинця". У книзі він описує своє перебування у в'язниці, а також ділиться поглядами на життя. Здебільшого вся сторінка в цій соціальній мережі вдає із себе скріншоти з цитатами з цієї книги. Деякі цитати ми опублікували в нашому Telegram-каналі.

У тексті книги Максима також можна знайти кілька додаткових фактів про життя терориста. Так, вперше його затримали зі зброєю ще коли він навчався в 11-му класі, але тоді справу вдалося зам'яти завдяки зв'язкам батька. Після закінчення школи Максим вступив до духовної семінарії, але досить скоро розчарувався в церкві.

Вже в 18 років він вперше потрапив до в'язниці, а вийшов з неї через шість років. За створення та керування бандою майбутнього терориста засудили до восьми років тюремного ув'язнення, яке він відбував на Львівщині.

Крім написання книги Максим встиг також зареєструвати торговий знак "Я можу". Його можна побачити на береті, який Максим надів для запису відеозвернення.

Автор "Філософії злочинця" з психічними розладами: з'явилися подробиці біографії "терориста" з Луцька

Завів акаунти в соцмережах перед своєю атакою

О 10:16 Максим опублікував на своїй сторінці "вимоги", в яких терорист висловлює невдоволення владою. Зокрема, він зажадав від ряду політиків, чиновників і церковних діячів опублікувати в своїх соціальних мережах відеозвернення з текстом "Я - терорист в законі". Таку ж вимогу він опублікував і на своїй сторінці в Twiiter. Яку, схоже, завів спеціально для цієї акції. Також за день перед захопленням автобуса злочинець завів і Telegram-канал, в якому він також продублював свої вимоги. Також на Youtube-каналі "Максим Поганий" з'явилося відео, на якому злочинець зі зброєю в руках закликає не обманювати себе.

Пізніше стало відомо, що справжнє ім'я терориста - Кривошей Максим Степанович. Місце його офіційної прописки - місто Дубно, але сам він - переселенець з окупованого Донецька. Виявилося, що Максим встиг відсидіти кілька термінів у місцях позбавлення волі.

На цю мить поліція намагається почати переговори зі злочинцем. На ситуацію відреагували президент Володимир Зеленський і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Читайте також:

Новини партнерів

Нардепа Волошина облили зеленкою під стінами Верховної Ради
Що загрожує терористу за захоплення автобуса з пасажирами в Луцьку і загрози вибуху