З'явилися перші результати іспиту з української мови для чиновників

З'явилися перші результати іспиту з української мови для чиновників
Читать на русском

Відвертих неуків серед чиновників не виявилося.

В Україні за перший місяць з початку проведення іспиту з визначення рівня володіння українською мовою, його здали 7 652 людини. При цьому відвертих неуків серед держслужбовців не виявилося. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Національної комісії зі стандартів державної мови.

Нагадаємо, що сам іспит покликаний з'ясувати, як держслужбовці знають українську мову. Всього існує три рівні знання української мови - початковий, середній і рівень, на якому людина вільно володіє державною мовою.

Виявилося, що серед чиновників, які пройшли іспит в перший місяць, здати його не вдалося всього 2% учасників. Також жоден з чиновників не отримав сертифікати початкового рівня А1. Три людини отримали державні сертифікати А2.

Сертифікати середнього рівня отримали в цілому 269 осіб - 29 з них задовольнялися оцінкою В1, а 240 отримали оцінку В2. Найбільше ж число чиновників довело, що вільно володіє українською мовою - сертифікати рівня С1 отримали 1 075 осіб, а рівня С2 - 2 065 осіб.

У Нацкомісії відзначили, що за перший тиждень іспит склали 1 228 осіб, за другу - 1 660 осіб, за третю посилання - 1 878 осіб, за четверту - 2 886 осіб. Той факт, що з 7 652 осіб, які склали іспит, сертифікати отримала тільки половина, там пояснили особливостями перевірки. Виявилося, що тестову частину іспиту перевіряє комп'ютер. А частину роботи оцінюють екзаменатори, які витрачають на своє рішення близько двох тижнів.

З'явилися перші результати іспиту з української мови для чиновників

Раніше APnews докладно розповідав про проблеми, з якими стикаються ті люди, які намагаються здати тест з укранського мови для того, щоб влаштуватися на роботу. Після цього стало відомо, що іспит для держчиновників все ж відновили.

Новини партнерів

У Німеччині почали щеплювати третьої дозою вакцини від COVID-19
В аеропорту Кабула американські військові застрелили двох озброєних чоловіків