З'явилася перша реакція ЄС на блокування найбільших опозиційних телеканалів України

З'явилася перша реакція ЄС на блокування найбільших опозиційних телеканалів України
Читать на русском

Наразі представники ЄС оцінюють наслідки такого рішення.

Представники Європейського Союзу прокоментували введення санкцій президентом Зеленським проти опозиційних телеканалів в Україні. Про це APnews повідомляє з посиланням на представника Зовнішньої дипломатичної служби ЄС Пітера Стано в коментарі для "Інтерфакс-Україна".

За словами Стано, наразі ЄС займається оцінкою можливих наслідків такого рішення. "За словами української влади, це рішення було прийнято на підставі антитерористичного законодавства і розслідування, яке встановило, що Козак отримував кошти з непідконтрольних уряду територій, контрольованих сепаратистами", - розповів Стано.

Однак в той же час представник Європейського Союзу зазначив, що Україна, навіть не дивлячись на "постійні проросійські кампанії дезінформації" не повинна ігнорувати свободу ЗМІ. А захист національної безпеки повинна відбуватися "при повній повазі основних прав і свобод та відповідно до міжнародних стандартів".

"Ми уважно стежимо за цією справою і зв'яжемося з українською владою для отримання додаткової інформації. ЄС продовжуватиме взаємодіяти з українською владою і ділитися своїм досвідом в цьому відношенні", - додав Пітер Стано.

Також європейський дипломат підкреслив, що будь-які заходи, яких вживає уряд України, "повинні бути пропорційні меті".

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що посольство США висловилося щодо ситуації з санкціями проти українських громадян і компаній. І, на відміну від ЄС, американські дипломати виступили з очевидною підтримкою такого рішення українського президента.

Новини партнерів

У Раді зареєстрували постанову про відставку віце-прем'єр-міністра Уруського
Зеленський ініціював термінову перевірку військ на Донбасі