Звіт з розслідування щодо імпічменту Трампу буде представлено після 28 листопада

Звіт з розслідування щодо імпічменту Трампу буде представлено після 28 листопада
Читать на русском

Голова комітету з розвідки запевнив, що законодавці не дозволять адміністрації США затягувати справу

Комітети Палати представників США, що контролюють процедуру імпічменту президента Дональда Трампа, готують звіт про розслідування для юридичного комітету, який вони сподіваються відправити незабаром після святкування Дня подяки, повідомив голова комітету з розвідки Адам Шифф, передає Інтерфакс.

У листі "Шановний колего", розісланому демократам в Палаті представників, Шифф поінформував, що комітети Палати представників з розвідки, закордонних справ та безпекового нагляду і реформ продовжують розслідування, не виключивши можливості додаткових слухань або надання свідчень.

Одночасно він заявив, що законодавці не хочуть дозволяти адміністрації США затягувати процедуру за допомогою судових позовів. Шифф також виступив на підтримку колег, які проводили розслідування, заявивши, що ті виявили "величезну кількість" доказів винності Трампа, незважаючи на "перешкоди" з боку Білого дому.

"Фактично, комітети не отримали жодного документа від будь-яких органів виконавчої влади за нашими повістками", - зазначив він, підкресливши, "ця спроба захистити себе зазнала невдачі".

Демократи почали процедуру імпічменту президента 24 вересня цього року після того, як американський інформатор висловив стурбованість у зв'язку з телефонною розмовою Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським, яка відбулася в липні.

Під час розмови Трамп закликав Зеленського почати розслідування щодо колишнього віце-президента США Джо Байдена і його сина Гантера, який працював на українську енергетичну компанію Burisma, а також про передбачуване втручання України в американські президентські вибори 2016 року.

Президент США, як вважають його опоненти-демократи, поставив у залежність від розслідування надання Києву фінансової допомоги. На думку конгресменів-демократів, за це можна оголосити Трампу імпічмент, оскільки президенту країни не можна використовувати службові повноваження для боротьби проти політичного опонента.

Сам же Трамп заперечує цей факт, запевняючи, що в цьому випадку принцип "послуга за послугу" не діяв.

Читайте також:

Новини партнерів

Через землетрус в Албанії четверо людей загинули
Зеленський призначив головою Чернівецької ОДА Сергія Осачука