Звільненого з полону бойовиків полковника засудили до 13 років за держзраду

Звільненого з полону бойовиків полковника засудили до 13 років за держзраду
Читать на русском

Раніше співробітники СБУ передали до суду докази вчинення колишнім начальником розвідки Штабу 8 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ даного злочину

Полковника Збройних сил України Івана Без'язикова, якого у 2016 році звільнили з полону бойовиків "ДНР", засудили до 13 років позбавлення волі за державну зраду. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-центр Служби безпеки України.

Раніше співробітники СБУ передали до суду докази вчинення колишнім начальником розвідки Штабу 8 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ даного злочину.

"У серпні 2014 року Без’язиков під час проведення перемовин з бойовиками щодо можливого обміну пораненими і тілами загиблих потрапив у полон до російсько-терористичних угрупувань. На пропозицію керівника розвідувального управління республіканської гвардії "ДНР" з позивним "Хмурий", який є кадровим співробітником ГРУ Генштабу Збройних сил РФ Сергієм Дубінським, щодо подальшої служби у підрозділі розвідки "ДНР", український полковник дав згоду", - йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, Без’язиков добровільно погодився вступити до так званого "Розвідувального управління "ДНР", де займався збором, обробкою та узагальненням розвідувальної інформації про сили антитерористичної операції.

"7 квітня 2020 року Шевченківським судом м. Києва Івана Без’язикова визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України, та призначено покарання у вигляді 13 років ув’язнення із позбавленням військового звання полковник", - підкреслили в прес-службі СБУ.

Як повідомляв APnews раніше, ДБР викрило підполковника СБУ на фінансуванні тероризму.

Новини партнерів

Боротьба з коронавірусом: Україна отримає 190 млн євро від Євросоюзу
Ще одна помилка: на уроці "онлайн-школи" вчитель історії переплутала імператорів