Знищення зелених насаджень буде каратися в'язницею: що саме вважатиметься криміналом

Знищення зелених насаджень буде каратися в'язницею: що саме вважатиметься криміналом
Читать на русском

Також пропонується у десятки разів підвищити штрафи і для громадян, і для посадовців.

Верховна Рада за основу схвалила закон, який значно посилює покарання за знищення зелених насаджень.

Про це повідомляє кореспондент APnews.

Відповідний законопроект №3805 підтримали 281 парламентар.

Документом пропонуються зміни до статті 153 КУпАП "Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду". Водночас, з-під захисту цієї статті виключаються газони та квітники.

Згідно з текстом законопроекту, порушенням буде вважатися лише пошкодження чи знищення дерев і чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів.

Так, пропонується у десятки разів підвищити штрафи і для громадян, і для посадовців.

Також планується збільшити їх із 10-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 100-200 таких мінімумів (1700-3400 гривень), а для посадових осіб та ФОПів - з 30-50 неоподаткованих мінімумів до 300-500 (5100-8500 гривень).

Закон пропонує внести нову статтю до Кримінального кодексу - 246-1 "Знищення або пошкодження зелених насаджень у межах населених пунктів".

Так, умисне та/або без отримання відповідних дозволів знищення, пошкодження дерев, чагарників, що належать до зелених насаджень у населених пунктах, яке заподіяло істотну шкоду, хочуть штрафувати на суму від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо громадянин вчинить порушення повторно або за попередньою змовою групою осіб, планують карати обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо пошкодження зелених насаджень спричинило тяжкі наслідки, винуватцю загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Варто зазначити, що істотною шкодою вважається така, що у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Водночас, тяжкими наслідками вважаються такі, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Як повідомляв APnews, Кличко розповів, як Київ бореться із брудним повітрям.

Новини партнерів

В ЄС встановили, чи може Pfizer вбити людину
На трасі Одеса-Київ рятувальники нагодували більше сотні водіїв, що застрягли в заметах