Зміна клімату найсильніше вдарить по 5 областях України - Мінекології

Зміна клімату найсильніше вдарить по 5 областях України - Мінекології
Читать на русском

Усе це призведе до зростання бідності та падіння сільського господарства.

Глобальні зміни клімату торкнуться України, але це станеться нерівномірно – окремі регіони постраждають набагато серйозніше. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу Міністерства екології.

Клімат, що змінився, призведе до коливання обсягів урожаїв сільгосп культур, а затяжні засухи позначаться на стані лісів. Зокрема, значно скорочуватимуться площі, придатні для вирощування ялинки, бука, сосни та дуба.

За даними відомства, найгірше доведеться п'яти регіонам – Вінницькій, Кіровоградській, Полтавській, Херсонській та Черкаській областям. Ще у п'яти регіонах (Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях) згідно зі звітом знизиться обсяги виробництва сільського господарства, а також зросте рівень бідності та нерівності.

Зазначається, що річні температури будуть змінюватися протягом століття. Це призведе до збільшення кількості опадів взимку та зменшення влітку, підвищення температури в літній період, а також частіше спостерігатимуться посухи у південних та східних областях. Водночас на Півдні України буде понад 100 тропічних ночей та до 135 літніх днів на рік.

Раніше APnews повідомляв, що на Алясці зафіксували аномальну плюсову температуру.

Новини партнерів

Смертельна пожежа в лікарні на Прикарпатті: влада оголосила 30 грудня днем жалоби
Заступник голови МОН Гарбарук після скандалу з помічницею пояснив, чому звільнився: у мене був вибір