Зірку "Доктора Хто" звинуватили в сексуальному насильстві 20 жінок - розслідування

Зірку "Доктора Хто" звинуватили в сексуальному насильстві 20 жінок - розслідування
Читать на русском

Майже всі жертви були співробітницями та колегами по цеху Кларка, але тільки деякі зважилися назвати свої справжні імена

Британський актор, продюсер і режисер Ноель Кларк звинувачується в домаганнях, непристойній поведінці та залякуванні. Свою провину він всіляко заперечує. Кларка також позбавили премії Bafta до з'ясування обставин справи.

Про це повідомляє APnews з посиланням на розслідування The Guardian.

За інформацією ЗМІ, публічне мовчання жінок порушила премія Bafta, які знаючи про звинувачення вручили Кларку премію за "видатний внесок в британське кіно". Організатори Bafta дізналися про них через анонімне повідомлення електронною поштою незадовго до церемонії, однак вирішили закрити очі на це, оскільки листи не підкріплювалися доказами.

Жертви актора вважають його серійним ґвалтівником жінок, який використовує свою владу в кіноіндустрії, переслідуючи та залякуючи жінок. Проти нього виступили 20 жінок, які познайомилися з Кларком під час роботи. Вони по-різному звинувачують його в сексуальних домаганнях, небажаних дотиках або намацування, неприйнятній сексуальній поведінці та коментарях на знімальному майданчику, професійному проступку, зйомці та обміні відверто відвертих фотографій і відео без згоди, а також в знущаннях в період з 2004 по 2019 рік.

Ноель Кларк всі висунуті звинувачення заперечує, а в деяких випадках взагалі ставить під сумніви їх правдивість:

"За 20 років кар'єри я поставив інклюзивність і різноманітність у главу своєї роботи, і на мене ніколи не подавали скарг. Якщо хтось із моїх знайомих колег відчував себе ніяково або нешанобливо - я щиро перепрошую. Я категорично заперечую будь-які сексуальні проступки та маю намір захистити себе від цих помилкових звинувачень".

Єдине, в чому зізнався Кларк, - недоречні коментарі на адресу однієї жінки. Його адвокати подали 29-сторінковий лист, де заявили, що їх клієнт категорично відкидає всі інші звинувачення, висунуті всіма 20 жінками. Але, що найголовніше, Кларк - не серійний ґвалтівник.

Жертви.

За інформацією Guardian, майже всі жертви були співробітницями та колегами по цеху Кларка, але тільки деякі зважилися назвати свої справжні імена. Серед них виявилися продюсер Джина Пауелл, актриса Джахана Джеймс, продюсери Єва Сабаліаускайте і Сінне Селтвейт з Норвегії, а також стажист режисера росіянка Анна Авраменко та інші.

Всі обвинувачки описали його як сексуального наркомана, який використовує свою силу режисера, сценариста і продюсера, щоб домагатися жінок. Юристи Кларка оскаржують характеристику свого клієнта як впливової фігури в галузі, заявляючи, що він просунувся в галузі та ніколи не був в стані повної автономії та влади.

Реакція Bafta.

Адвокати Bafta заявили, що премія не зобов'язана розслідувати справи Кларка, але, в будь-якому випадку, їм ніколи не надавали ніякої інформації, яка підтвердила б звинувачення в насильстві:

"Ми дуже серйозно ставимося до цього питання, тому закликали людей, які надіслали нам листа, повідомити про це до відповідних органів. Також ми найняли незалежного експерта з підтримки жертв, щоб допомогти цим жінкам. У будь-якому випадку ми продовжимо стежити за ситуацією, і якщо якісь звинувачення підтвердяться, наша команда прийме відповідні заходи", - йдеться в заяві.

Через деякий час The Guardian опублікувала розслідування у справі звинувачень Ноеля Кларка, після чого Bafta оновила свою заяву:

"У світлі статті Guardian, яка змогла пролити світло на звинувачення проти Ноеля Кларка і вперше надала Bafta докладні звіти, ми негайно припинили нагородження і членство Ноеля Кларка в Bafta до подальшого повідомлення".

Ноель Кларк - британський актор, сценарист, режисер і продюсер. Славу йому принесла роль Мікі Сміта в культовому британському серіалі "Доктор Хто". Актор володар премії Олів'є і Bafta.

Раніше APnews також повідомляв, проти португальського нападаючого "Ювентуса" Кріштіану Роналду виставили позов на 78 мільйонів доларів за зґвалтування.

Новини партнерів

"Мовний" омбудсмен Кремінь засудив гімн Одеси і російськомовного мера Труханова
Під час релігійного свята в Ізраїлі на смерть затоптали 44 людини. Відео