Журналіст представив дані розвідки Нідерландів у справі МН17

Журналіст представив дані розвідки Нідерландів у справі МН17
Читать на русском

За вказаними даними, літак нібито не міг збити російський "Бук"

Представники Служби військової розвідки Нідерландів не знайшли жоден ЗРК "Бук", який міг бути здатний збити рейс МН17 над Донбасом у 2014 році. Про це повідомляється в документах, які оприлюднив журналіст та автор документального фільму про авіакатастрофу Макс Ван дер Верфф.

Ван дер Верфф показав документи, в яких йдеться про позиції мобільних комплексів "Бук" Російської Федерації у день авіакатастрофи. За вказаними даними, літак нібито не міг збити російський "Бук".

"MH17 пролітав поза зоною досяжності усіх встановлених і тих, що використовує Україна і Росія місць, де були розміщені комплекси "Бук-М1", - йдеться в листі розвідки, яке було направлено голландській прокуратурі 21 вересня 2016 року.

Крім того, в опублікованому документі зазначається, що єдиний ідентифікований комплекс, який має досить широкий діапазон, щоб збити цей літак, - дві системи С-300ПМ2 "Фаворит" ВС Росії, розташовані недалеко від міста Ростов-на-Дону.

Як повідомляв APnews раніше, Міністерство юстиції та безпеки Нідерландів відхилило пропозицію Російської Федерації передати їй кримінальне переслідування трьох росіян, яких підозрюють у причетності до катастрофи рейсу MH17.

Новини партнерів

Біля Золотого на Донбасі бойовики атакували позиції ЗСУ: є загиблі
Рада продовжила розгляд законопроекту про ринок землі