"Жорстоко і недоречно": Нардеп Качура розгромив однопартійців за ідею штрафувати за пластикові пакети

"Жорстоко і недоречно": Нардеп Качура розгромив однопартійців за ідею штрафувати за пластикові пакети
Ексклюзив
Читать на русском

Він зазначив, що зараз на порядку денному стоїть питання виживання під час пандемії коронавірусу і економічної кризи

Вводити штрафи за використання пластикових пакетів у період пандемії - це, як мінімум, недоречно. Про це в коментарі APnews сказав нардеп партії “Слуга народу” Олександр Качура, коментуючи погоджений екологічним комітетом відповідний законопроект.

Нагадаємо, вчора комітет погодив законопроект №2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів". Ним передбачається введення заборони на використання певних видів пластикових пакетів та штрафи за порушення, які сягають до 8500 гривень. Авторами законопроекту виступили депутати партії “Слуга народу”, в тому числі і скандальний Юрченко, якого не так давно звинуватили у хабарництві.

Олександр Качура зазначив, що сама ідея та ініціатива - позитивна, але зараз вона, як ніколи, недоречна.

"Зараз це не найголовніше питання. Зрозуміло, що екологію потрібно берегти і проблема є. Але під час пандемії коронавірусу і економічної кризи вимагати від людей, щоб вони купували екологічні сумки, які замінять пакети - це неправильно, і тим більше - вводити за це штрафи.

Більш того, все повинно бути продумано. В першу чергу, мова йде про споживацьку культуру, і вести роботу потрібно саме в цьому контексті - щоб кожен українець розумів, навіщо він відмовляється від пластикових пакетів, і хотів це робити. Це повинні бути спочатку якісь роз'яснювальні роботи: про те, як це важливо і як пластик забруднює екологію. Але все повинно бути добровільно, а не примусово", - прокоментував ініціативу своїх однопартійців Качура.

І додав, що в Україні, крім усього іншого, ще не готові повноцінно все "ланки ланцюжка", який пов'язаний з екологічним споживанням.

"Люди почнуть сортувати сміття, але недобросовісні переробники просто викидають все в одну купу або створюють незаконні звалища там, де їх бути не повинно. Це ж все один ланцюжок, і потрібно спочатку зробити, щоб він працював ідеально. Але у нас зараз, на жаль, цього немає", - зазначив депутат.

За його словами, те, що подібний законопроект "пропустили" - це історичний момент, так як раніше все подібне навіть не доходило до розгляду через лобістів виробників, які просто не пропускали такі ініціативи. Однак додав, що в період, коли на порядку денному стоїть питання виживання, вводити штрафи за використання пластикових пакетів - неправильно.

"Для споживача не можна ні в якому разі вводити ніякі штрафи, тому що це неправильно. Людина сама повинна захотіти використовувати екологічно чисті матеріали. Зараз дуже складна ситуація і це жорстоко. Якби ми спостерігали в нашій країні економічне зростання, покращився б рівень добробуту людей - це питання було б на порядку денному. Але зараз на порядку денному стоїть питання виживання під час пандемії коронавірусу і економічної кризи", - підсумував Качура.

Читайте також:
Roshen та АТБ увійшли у ТОП-10 компаній, які найбільше забруднили Україну пластиком у 2020 році

Новини партнерів

Папа Римський пообіцяв відпустити гріхи всім охочим і дав "святу інструкцію"
Під Києвом розбійники спробували розстріляти поліцію і розбомбити її гранатою: фото, відео