Жорсткі умови і тотальний контроль. Чому підприємці скаржаться на відкриття ринків з 1 травня

Жорсткі умови і тотальний контроль. Чому підприємці скаржаться на відкриття ринків з 1 травня
Читать на русском

На їхню думку, умов, які перед ними висувають, не дотримуються навіть супермаркети зараз

Кабмін на засіданні 29 квітня підтримав критерії, розроблені Міністерством охорони здоров'я та Мінекономіки, які дозволяють ринкам відновити свою діяльність. Ринки мають право відкритися вже з 1 травня. Однак підприємці вважають, що ці критерії не відповідають тим критеріям, за якими працює великий бізнес. І вважають їх несправедливими.

APnews вирішив розібратися детальніше в умовах, згідно з якими ринкам дозволено працювати. Їх раніше публікувала прес-служба МОЗ. Серед них:

  • допуск співробітників і покупців за умови наявності маски і виміру температури;
  • наявність антисептиків при вході;
  • не більше одного покупця на 10 квадратних метрів;
  • обов'язкова дезінфекція робочих поверхонь кожні 3 години, а також повна дезінфекція в кінці робочого дня;
  • відсутність стихійної торгівлі на прилеглій території.

Роботу ринків контролювати буде Держспоживслужба.

Жорсткі умови і тотальний контроль. Чому підприємці скаржаться на відкриття ринків з 1 травня

У той же час в прямому ефірі Youtube-каналу НАШ глава Союзу захисту підприємництва Сергій Доротич повідомив, що критерії дуже жорстокі. Підприємців бентежать кілька аспектів. Перший - це дистанція між касами. Згідно умов роботи ринків в період карантину, дистанція повинна бути не менше 3 метрів.

"Де ви бачили, щоб у супермаркетах, які працюють зараз, була дистанція між касами 3 метри? Там півметра, ну максимум - метр", - зазначив Доротич.

Глава Союзу захисту підприємців також повідомив, що відповідальність за стихійну торгівлю з правоохоронних органів перекладається на працівників ринку.

"Коли прийде бабуся, яка буде продавати пучок зелені при вході в ринок, її не чіпатимуть правоохоронці, але повинні - працівники ринку. Силою виштовхувати, або карати за те, що вона весь ринок піддає неприємності. Присутність такої бабусі ставить під загрозу функціонування всього ринку і може бути підставою для контролюючих органів, щоб його закрити", - повідомив Доротич.

Він зазначив, що такі критерії від МОЗ - це та ілюзія, яка дає можливість відкрити ринки максимум на день, і при цьому є купа можливостей, щоб їх закрити.

"Який сенс відкривати ринок, і при цьому вводити такі правила, які підвішують його роботу. Сенс є, якщо хочуть просто отримувати данину власників ринку і створити корупційний склад", - зазначив Доротич.

Раніше APnews повідомляв, що епідеміолог оцінив небезпеку відкриття ринків під час епідемії.

Новини партнерів

Нардепи зібрали 150 підписів щодо застосування спецпроцедури до "банківського закону"
Державіаслужба заборонила МАУ здійснити рейс Київ – Лондон за дві години до вильоту