Жителям Закарпаття офіційно заборонили виходити на вулицю

Жителям Закарпаття офіційно заборонили виходити на вулицю
Читать на русском

Обмеження вводять лише на вихідні дні.

Жителям Закарпатської області заборонили виходити на вулицю.

Про це повідомляє APnews з посиланням на звернення голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенко.

У повідомленні йдеться, що відповідне рішення було ухвалено під час засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Закарпатській ОДА у п’ятницю, 10 квітня.

Зазначається, що обмеження вводять лише на вихідні дні.

Відтак, мешканцям Закарпатської області забороняється пересування у громадських місцях від суботи 11 квітня 13:00 години до 6:00 години ранку понеділка 13 квітня.

"Регіональна комісія прийняла рішення про введення максимального обмеження пересування. Це означає - починаючи із тринадцятої години суботи 11 квітня до шостої години ранку понеділка 13 квітня – ви не виходите з дому, вам потрібно залишатися удома! Так, я розумію, що у ці святкові дні ми звикли навідувати гостей, приймати їх у себе, виходити на прогулянки. Та іншого варіанту, як бути вдома, щоб зупинити масове поширення пандемії коронавірусу, поки нема", - наголосив Гетманенко.

Слідкувати за виконанням заборони будуть правоохоронні органи.

"У ці дні органи правопорядку будуть працювати у посиленому режимі. Службу нестимуть працівники органів Нацполіції та Нацгвардії. Штрафів у 17 тисяч гривень - порушникам карантину - уникнути не вдасться", - зауважив Гетманенко.

Винятки становитимуть особи, які згідно із законодавством про інфекційні захворювання, підлягають примусовій госпіталізації та лікуванню.

В облдержадміністрації також додали:

"Відповідно до частини першої статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Зазначене конституційне положення розвинуто в Законі України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Відповідно до статей 12 і 13 даного акту свободу пересування відповідно до закону може бути обмежено, зокрема, на окремих територіях і в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності. Вільний вибір місця проживання обмежується в адміністративно-територіальних одиницях, які знаходяться, зокрема, на території, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності.

Свобода пересування та вільний вибір місця проживання обмежується, зокрема, щодо осіб, які згідно із законодавством про інфекційні захворювання підлягають примусовій госпіталізації та лікуванню".

Як повідомляв APnews, у Києві введуть примусовий карантин в осередках коронавірусу і посилять контроль.

Новини партнерів

У Вінниці від коронавірусу одужала літня пацієнтка з важкою патологією
Кличко прокоментував запуск метро в Києві