Жителям Ялти почнуть видавати воду за графіком - в регіоні критична ситуація

Жителям Ялти почнуть видавати воду за графіком - в регіоні критична ситуація
Читать на русском

Через критичну ситуацію з нестачею води, з 27 листопада в Ялті почали відключати воду по ночах. Тепер ситуація погіршилась

В Ялті місцевим жителям почнуть давати воду по годинах - за певним графіком. Таке нововведення пов'язане з критичною посухою з регіоні.

Обмеження в подачі води почнеться в регіоні вже з наступного тижня. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву так званого міністра житлово-комунального господарства Криму Дмитра Черняєва, якого цитує "Крим. Реалії".

"По Ялті ми спостерігаємо в даний час мінімальні притоки в основні водосховища, які живлять більшість Ялти. За планом заходів, з 14 грудня адміністрація міста планує приступити до зниження подачі води. На поточному тижні буде проведено повнн оповіщення всіх об'єктів, і з наступного понеділка перехід на графік подачі по три години вранці і три години у вечірній час", - сказав Черняєв.

Він також додав, що зараз активно шукають нові джерела для Ялти, розглядають можливість подачі артезіанської води і будівництва опріснювальної установки.

На офіційному сайті російська адміністрація Ялти заявила про історичний мінімум наповнення двох водосховищ регіону ㅡ всього 17% від загального обсягу. Причиною цього називають посуху і рекордне споживання води під час курортного сезону.

Відзначимо, що через критичну ситуацію з нестачею води, з 27 листопада в Ялті почали відключати воду по ночах.

Передісторія і позиція України

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили. І вже в 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною - через малу кількість опадів і малосніжні зими.

Позиція української ж влади грунтується на тому, що, згідно з міжнародним правом, окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Раніше APnews писав, що в МінТОТ пояснили, як правильно називати Крим.

Новини партнерів

У Києві затримали третього підозрюваного у звірячому вбивстві музиканта Дерев'янко
На Київщині п'яний чоловік біля магазину обстріляв незнайомця та загримів в СІЗО