Жителі багатьох українських міст можуть залишитися без тепла на новорічні свята – ТКЕ

Жителі багатьох українських міст можуть залишитися без тепла на новорічні свята – ТКЕ
Читать на русском

Це може статися через відсутність природного газу за фіксованими цінами.

Мешканці багатьох українських міст можуть залишитися без опалення на новорічні свята через брак газу у піжприємств теплокомуненерго.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання "Укртеплокомуненерго".

Зазначається, що ближче до новорічних свят борги підприємств ТКЕ через дефіцит обсягів газу, визначених "Нафтогаз Трейдингом", можуть перевищити 1 млрд грн. Компанія відмовляється коригувати в ході опалювального сезону обсяги природного газу для ТКЕ, які були визначені нею в односторонньому порядку, без консультацій і узгодження з тепловиками.

Крім того, "Укртеплокомуненерго" повідомила, що вже звернулася до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням зобов'язати "Нафтогаз Трейдинг" відкоригувати обсяги в договорах з теплопостачальниками за фіксованими цінами.

"В іншому випадку теплопостачальники будуть змушені перевести роботу обладнання котелень і мереж в режим "технологічної броні", щоб зберегти внутрішньобудинкові системи в робочому стані. Це означає, що жителі багатьох українських міст в умовах стрімкого похолодання можуть залишитися без тепла під час новорічно-різдвяних свят через відсутність природного газу за фіксованими цінами", - йдеться в повідомленні асоціації.

Як повідомляв APnews, у Міненерго пояснили, навіщо дозволили ТЕС замінити вугілля на газ.

Новини партнерів

У МЗС Росії допустили розміщення ядерної зброї у Білорусі
"1000 грн за вакцинацію" без "Дії" українці зможуть отримати не раніше квітня 2022 року - ОП