Жінки страждають на тяжку депресію вдвічі частіше за чоловіків: вчені з'ясували причину захворювання

Жінки страждають на тяжку депресію вдвічі частіше за чоловіків: вчені з'ясували причину захворювання
Читать на русском

Дослідження вперше продемонструвало важливість здоров'я серцево-судинної системи під час депресії

Канадські вчені виявили біомаркер депресії у жінок, які страждають на захворювання у 2 рази частіше за чоловіків. Також вони з'ясували, чому важка депресія по-різному впливає на чоловіків та жінок.

Про це повідомляє APnews із посиланням на Nature Communications.

Вчені Канадського університету Лаваля у Квебеку вивчили мозок недавно померлих людей, які страждали на захворювання, і виявили зміни в різних частинах мозку залежно від статі. Також вони виявили потенційний біомаркер депресії у жінок.

"Серед жінок захворювання зустрічається у 2 рази частіше, з іншими симптомами та реакцією на антидепресанти", - заявила вчена Каролін Менар.

Група вчених, ґрунтуючись на експериментах із самцями та самками мишей, виявила, що під час депресії у мозку чоловіків “втрачається” білок клаудин-5 у так званому “прилеглому ядрі”, що відповідає за функцію задоволення.

Втрата білка призводить до ослаблення гематоенцефалічного бар'єра, який захищає мозок та відокремлює кровообіг.

У разі депресії у жінок білок клаудин-5 також губився, однак зовсім в іншій ділянці мозку – префронтальній корі:

“Префронтальна кора залучена у регуляції настрою, тривожності та самосприйнятті. У самців мишей з хронічним стресом і чоловіки з депресією це частина мозку не змінювалася”.

Пізніше під час дослідження виявили маркер крові, пов'язаний зі здоров'ям гематоенцефалічного бар'єра. Розчинна молекула е-селектину була присутня тільки у жінок з депресією.

За словами вченої Каролін Менар, їхнє дослідження вперше продемонструвало важливість здоров'я серцево-судинної системи під час депресії, яка сьогодні все ще діагностується за допомогою анкет. Альтернативою класичним анкетам вона запропонувала використовувати розчинний е-селектин як біомаркер депресії у жінок.

Раніше APnews також повідомляв, вчені вважають, що у тих, хто перехворів на "Омікроном", виробляється імунітет до варіанту "Дельта". Дослідження показало, що новий штам менш патогенний і може витіснити варіант "Дельта".

Новини партнерів

У центрі Харкова спалахнула масштабна пожежа на території Благовіщенського собору. Відео
У Хмельницькій області 16 дітей отруїлись хлором після відпочинку в аквапарку