Зеленському загрожує імпічмент, якщо його визнають винним у порушенні антикорупційного законодавства, - юрист

Зеленському загрожує імпічмент, якщо його визнають винним у порушенні антикорупційного законодавства, - юрист
Ексклюзив
Читать на русском

Глава держави особисто повідомив НАЗК про порушення антикорупційного законодавства.

Президенту України Володимиру Зеленському за порушення антикорупційного законодавства загрожує штраф або імпічмент. Проте, є певні сумніви, що справа дійде до розгляду суду.

Про це в ексклюзивному коментарі редакції APnews повідомив юрист Ростислав Кравець.

Нагадаємо, що глава держави особисто повідомив НАЗК про порушення антикорупційного законодавства. Зеленський здійснив купівлю-продаж облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), загальна вартість яких перевищувала 50 прожиткових мінімумів, і не задекларував суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів.

Юрист нам пояснив, що якщо суд звернеться за роз’ясненням щодо можливості притягнення Зеленського до адмінвідповідальності, то процес триватиме три місяці і навряд чи буде результат.

"Насправді тут ситуація досить непроста. По-перше, ми пам’ятаємо цей адмінпротокол, який досі нерозглянутий, стосовно порушення ним (ред. – Володимиром Зеленським) умов карантину. Суд, так би мовити, звернувся за роз’ясненням щодо того, чи може президент взагалі бути притягнутий до адміністративної відповідальності, чи не розповсюджується на нього презумпція непереслідування саме в частині адміністративної відповідальності.

Я думаю, що той суд, який отримає ці адміністративні протоколи завтра ж, скоріше всього, звернеться за роз’ясненням щодо того, чи можуть вони стосовно президента розглядати ці адмінпротоколи. І швидше за все, звичайно, строк притягнення до відповідальності, встановлений відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, три місяці. За три місяці ніхто не надасть відповідь і, відповідно, особа не буде притягнена до жодної відповідальності у зв’язку із впливом строків притягнення до цієї відповідальності. Я думаю, що станеться саме так.

На це в Офісі президента і розраховують, тому що те, що сам пан президент виявив і повідомив про недекларування майже через рік, я вважаю, що це виключно тільки нагадування з НАЗК, що вони складуть протокол, щоб створити "картинку" для суспільства, що президент нібито сам виявив, що він забув задекларувати суттєву зміну майнового стану", - наголосив Кравець.

Проте, якщо все ж суд вирішить розглядати справу стосовно президента і визнає його винним, то Володимиру Зеленському може загрожувати імпічмент, наголосив юрист.

"У разі, якщо станеться диво і все ж таки суд вирішить розглядати цю справу, то, з огляду на норми діючого законодавства, президента визнають винним у здійсненні корупційного правопорушення, що може стати підставою для його імпічменту. Це по-перше. А по-друге, що стосується його відповідальності, то законом передбачений штраф за таке правопорушення, а також (це не розповсюджується на президента) звільнення з державної посади.

За корупційне правопорушення штраф встановлюється в межах 3 500 гривень за кожне з правопорушень. Тобто за вже два правопорушення Зеленський повинен заплатити приблизно 7 000 гривень", - резюмував Ростислав Кравець.

Як повідомляв APnews, НАЗК передасть до суду матеріали на Зеленського через недекларування доходів.

Новини партнерів

Школярі Києва з вересня продовжать навчатись дистанційно - Кличко
Порошенко збрехав у промові про кількість його соратників під Печерським судом