Зеленський зрівняв права чоловіків і жінок на декретну відпустку

Зеленський зрівняв права чоловіків і жінок на декретну відпустку
Читать на русском

Відповідний законопроект має на меті забезпечити рівні можливості для чоловіків та жінок.

В Україні зрівняли права жінок і чоловіків щодо надання права на декретну відпустку. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Офісу президента.

Верховна Рада схвалила документ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною" 15 квітня 2021 року.

Відповідний законопроект має на меті забезпечити рівні можливості для чоловіків та жінок йти у декретну відпустку по догляду за дитиною. Варто зазначити, що раніше йти в декрет мали право лише жінки.

"Таким чином закріпився дискримінаційний підхід, згідно з яким право батька або інших родичів на відпустку по догляду за дитиною було похідним від права матері, тобто тільки мати могла делегувати право на декрет іншим", - зазначили в ОП.

Закон, який підписав президент, вводить в Україні новий вид відпустки - одноразову при народженні дитини тривалістю до 14 днів, яка оплачується роботодавцем. Він надається комусь одному з родичів дитини:

  • батькові, навіть якщо він не одружений на його матері, але проживає спільно з нею;
  • бабусі чи дідусеві;
  • іншим повнолітнім родичам дитини.

Крім того, надається право працівникам обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

"Цей закон дозволить створити передумови для посилення ролі батька у вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні", - констатували в Офісі президента.

Варто нагадати, що парламент затвердив відповідний законопроект у другому читанні в середині квітня. "За" проголосували 269 нардепів.

Як повідомляв APnews, Рада дозволила татусям йти у декрет. Ми повідомляли, хто саме на це має право.

Новини партнерів

В метро Ріо-де-Жанейро розстріляли 25 осіб, - відео
Укрпошта збільшила ліміт на видачу готівки