Зеленський зменшив штрафи за порушення трудового законодавства

Володимир Зеленський
Читать на русском

Документ вносить зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України.

Президент Володимир Зеленський в п'ятницю, 31 січня, підписав законопроект про усунення порушення прав та інтересів роботодавців. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Так, український президент схвалив законопроект №1233 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)".

Документ вносить зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України щодо зменшення розміру штрафів за порушення вимог трудового законодавства.

Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплата заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ та податків карається у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення. При цьому юридичні особи та ФОП з найманою працею спочатку отримають попередження.

У випадку повторного порушення протягом двох років передбачається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати на момент виявлення порушення.

Також недотримання державних гарантій в оплаті праці карається у двократному розмірі мінімальної заробітної плати на момент виявлення порушення.

Коментарі

Бойовики обмежують пересування місії ОБСЄ - Штаб ООС
Китайські вчені розробили експрес-тест на смертельний коронавірус

Новини партнерів