Зеленський заявив, що Україна готова до війни з Росією та розповів, що робити українцям

Зеленський заявив, що Україна готова до війни з Росією та розповів, що робити українцям
Читать на русском

Він порадив не боятися, а також контролювати емоції

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців через загострення ситуації на Донбасі. Він наголосив, що Україна готова до війни з РФ, хоча й не почне її першою. При цьому очільник держави розповів, що зараз слід робити українцям.

Про це APnews пише з посиланням на його звернення.

Так, він сказав, що на сьогоднішній день біля наших державних кордонів сконцентрована чимала кількість російських військ. Додав, що Росія називає це "військовими навчаннями", але неофіційно весь світ називає такі речі "шантажем".

"Чи хвилює це нас? Так. Чи вимагає Україна та її міжнародні партнери відвести війська від наших кордонів? Так. Але РФ постійно повторює, що вона прагне миру. Але водночас створює всі передумови для ескалації. Чи це логічно? Ні. Але й не несподівано. Чи означає це, що ескалація неминуча? Ні. Чи хоче війни Україна? Ні. Але от чи готова вона до неї? Так. Наш принцип простий: Україна не починає війну першою, але завжди стоїть до останнього", - наголосив Зеленський.

Додав, що попри все Україна буде продовжувати боротись за мир дипломатичним шляхом, але у разі чого - готова себе захищати. Наголосив, що зараз українцям слід усвідомити, що загрозу становлять не лише чужі війська, але й наші емоції. Також він вкотре попросив "фільтрувати" інформацію, яка надходить та не боятися.

"Треба 300 разів подумати, перш ніж довіряти "експертам з інтернету", інсайдам анонімних телеграм-каналів, чуткам з маршрутки чи біля під’їзду чи політикам, яких цікавлять не ваші інтереси, а ваші голоси... Потрібно бути пильними, але боятись не варто, бо Україна 2021 дуже відрізняється від України 2014. Сьогоднішня Україна не має ілюзій, бо розуміє, хто справжній друг і брат, хто готовий підставити плече, а хто може вдарити у спину. А тому ми розуміємо усі можливі сценарії та знаємо, що будемо робити за будь-якого розвитку ситації", - сказав він.

APnews також писав, що Росія пояснила нарощування військ на кордоні з Україною активністю НАТО на Близькому Сході.

Новини партнерів

Зеленський публічно звернувся до Путіна: "Пропоную зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна"
В Україні зареєстрували ще одну вакцину AstraZeneca, але іншого виробництва