Зеленський заявив, що роздача російських паспортів на Донбасі заганяє людей в рабство

Зеленський заявив, що роздача російських паспортів на Донбасі заганяє людей в рабство
Читать на русском

При цьому президент заявив, що "людей не можна ділити по паспорту".

Президент Володимир Зеленський прокоментував масову роздачу російських паспортів на території Донбасу. За його словами, завжди потрібно оцінювати ситуацію, в якій опинився конкретна людина.

Відповідну заяву Зеленський зробив в інтерв'ю на телеканалі "ДІМ", передає APnews.

"Іноді людина може бути в ситуації безвиході. І звичайно ж, слава тим людям і велику повагу, хто зміг залишитися з українським паспортом. Звичайно, ми вам дуже вдячні. Але люди різні, обставини різні. І може бути там якась жінка, яка десь сховала український паспорт і якось виходжує свою лежачу мати. А цю жінку до нас сюди не пропускають, їй потрібно якось жити, виживати. і тому вона використовує російську паспорт або якийсь інший документ", - заявив Зеленський.

Також президент ще раз наголосив, що "людей не можна ділити по паспорту" і що ніхто не може адекватно оцінити жителів Донбасу, не пройшовши такі ж випробування. У той же час в оцінці дій Росії Зеленський був набагато радикальніше.

"Що стосується Росії по паспортизації. Росія порушує міжнародне право. Чим паспортизація на Донбасі відрізняється від паспортизації в Криму? Так ні до чого. Спочатку ти роздаєш паспорта РФ, а потім заходиш і кажеш: я захищаю своє населення. Ось чому це небезпечно", - упевнений Зеленський.

Втім, масова паспортизація в ОРДЛО може вестися і з іншою метою, допустив президент. За його словами, жителів Донбасу з російськими документами залучають до виборів в Держдуму і не тільки.

"Українців з цими паспортами саджають в автобуси, змушують голосувати. Це рабство якесь. Але як показує історія - зазвичай такі кроки історія змиває як після дощу. Все це пройде", - упевнений Зеленський.

Раніше APnews повідомляв, що Зеленський в рамках цього ж інтерв'ю спростував, що "українці ненавидять росіян". А запевнення в цьому є наративом з боку російських ЗМІ. Також він висловив упевненість, що багато українців перейшли на українську мову після окупації Криму.

Новини партнерів

В Умань прибули 5000 хасидських паломників
Суд обрав запобіжний захід голові Харківської облради Артуру Товмасяну