Зеленський заявив, що багато українців заговорили по-українськи після Криму "тому, що їм неприємно"

Зеленський заявив, що багато українців заговорили по-українськи після Криму "тому, що їм неприємно"
Читать на русском

І порівняв рани, які залишилися після Криму і Донбасу.

Багато українців перейшли на українську мову після 2014-го року, тому що їм було неприємно. Президент Володимир Зеленський зробив таку заяву під час інтерв'ю для телеканалу "ДІМ".

Про це повідомляє APnews.

Зеленський висловив упевненість, що окупація Криму є великою помилкою з боку Росії, і "російська історія буде ще оплакувати свої ж кроки і рішення". Річ у тому, Крим в 2014-му році став причиною того, що українці і росіяни на кілька поколінь зіпсували свої відносини.

"Багато російськомовні українці перейшли на українську мову. Ми всі говоримо по-українськи, але багато хто перейшов тому, що їм неприємно навіть, розумієте? Тому, що вбили брата, батька", - заявив Зеленський.

При цьому сам Зеленський зазначив, що привів в приклад Крим не тому, що "на Донбасі менша рана". Навпаки, президент звернув увагу, що Донбас - велика рана, тому що там загинуло набагато більше людей.

"Тому що Крим - це перша сірник, це перший вогник, через якого два народи на покоління, на два - так один до одного ставляться. Не хочуть бачити, не хочуть чути", - зазначив Зеленський.

Раніше APnews повідомляв, що Зеленський в рамках цього ж інтерв'ю спростував, що "українці ненавидять росіян". А запевнення в цьому є наративом з боку російських ЗМІ.

Новини партнерів

Суд обрав запобіжний захід голові Харківської облради Артуру Товмасяну
Українці не ненавидять росіян, це неправда, - Зеленський