Зеленський заявив про "ворожий слід" в скандальному рішенні КСУ

Зеленський заявив про "ворожий слід" в скандальному рішенні КСУ
Читать на русском

Володимир Зеленський заявив, що не можна допустити використання рішень Конституційного суду проти України.

Україна отримала реакцію Європейського союзу на рішення Конституційного суду України, який скасував деякі положення антикорупційного законодавства. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву президента Володимира Зеленського на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

"Скасування контрольної функції Національного агентства з питань протидії корупції та кримінальна відповідальність за свідоме порушення вимог законодавства при декларуванні ніколи не буде сприйматися суспільством, а також з нашими партнерами в Євросоюзі. Ми з вами вже отримали сигнали", - заявив Зеленський.

При цьому він вказав, що не можна допустити використання рішень Конституційного суду проти України.

"Чи не повинні допустити, ні щоб ці проблеми вирішувала вулиця на свій розсуд, ні щоб ці чи інші рішення КСУ використовували наші вороги за кордоном для дискредитації нашої країни", - підкреслив президент.

За його словами, певні особи працюють на підрив безпеки в країні.

"Справа не тільки цих рішеннях, але і в цілому в цілеспрямованих діях певних осіб на підрив суспільного договору в Україні та створення загроз нацбезпеці й обороні", - зазначив глава держави.

Зеленський запевнив, що система електронного декларування в Україні буде працювати, а до Верховної Ради повинні подати відповідні законопроекти.

За його словами, рішення КСУ про скасування кримінальної відповідальності за неправдиве декларування та фактичне блокування роботи НАЗК призвело до проблем з призначенням обраних кандидатів на посади в органи місцевого самоврядування.

"Відразу скажу про головне, щоб ні у кого не було навіть найменших сумнівів. Система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроекти для її відновлення повинні бути підготовлені та направлені до Верховної Ради як невідкладні", - підсумував Зеленський.

Як раніше повідомляв APnews, Конституційний Суд України позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, ніж фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів.

Новини партнерів

Усик і Чісора провели дуель поглядів на "коронавірусній дистанції"
Втрата безвізу – самовбивство для України. У "Слузі народу" пояснили, чим загрожують закриті кордони ЄС