Зеленський затвердив пільгове розмитнення "євроблях" в Україні

Зеленський затвердив пільгове розмитнення "євроблях" в Україні
Читать на русском

Сума акцизного податку буде залежати від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про пільгового розмитнення авто на європейських номерах. Верховна Рада схвалила ці документи в середині квітня 2021 року.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Офісу президента.

Зеленський підписав закони "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби" № 1402-ІХ № та "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" 1403-ІХ.

Відповідні документи парламент схвалив ще 15 квітня 2021 року. Повідомляється, що вони тимчасово полегшують механізм розмитнення "євроблях", які імпортуються з Європи, а також сприяють захисту навколишнього середовища.

Законопроекти передбачають, що автомобілі з європейською реєстрацією старше 5 років, які були у вжитку і які ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

При цьому, сума акцизного податку буде залежати від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна, однак на неї не впливатиме вартість самої машини.

Базова ставка буде коливатися від 0 до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищить однієї тисячі євро. Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

Згідно з законом, за пільговим механізмом власник може розмитнити один автомобіль однієї категорії.

Варто зазначити, що під дію законів не потрапляють автомобілі, які не відповідають екологічним нормам "Євро-2" і вище, транспортуються з країни-агресора або ввозяться з тимчасово окупованої території України.

Закони набирають чинності з наступного дня після опублікування і вводяться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

Як повідомляв APnews, Рада суттєво зменшила штрафи за нерозмитнені "євробляхи".

Новини партнерів

Голову ВООЗ вакцинували від COVID-19
Геращенко про загрозу в Україні теракту як у Казані: Стріляє не зброя, а люди