Зеленський запросив Росію приєднатися до Кримської платформи

Зеленський запросив Росію приєднатися до Кримської платформи
Читать на русском

Пообіцяв, що в декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника РФ.

Володимир Зеленський запросив Росію приєднатися до Кримської платформи. Пропозицію він висунув в ході завершальної промови після виступу всіх учасників саміту, передає APnews.

Президент України звернув увагу на те, що Російська Федерація, яка не брала участь у нашому саміті, дуже активно обговорювала, коментувала та реагувала на "Кримську платформу", що склалось враженні, ніби вона повноцінний її учасник.

"Якщо цей майданчик настільки цікавить її, ми запрошуємо РФ приєднатись до Кримської платформи для спільного вироблення шляхів деокупації Криму та виправлення її історичної та трагічної помилки", - сказав Зеленський.

Пообіцяв, що в декларації саміту, яка засуджує окупацію Криму, завжди буде рядок для підпису представника РФ.

"Думаю, що скоріш за все, цей підпис буде останній, на останньому саміті Кримської платформи в Ялті", - сказав Зеленський.

При цьому у завершальній промові президент України також резюмував, що дякуючи саміту, вперше на міжнародному рівні Російську Федерацію визнано державою-окупантом. А тому, відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, "вона має негайно припинити порушувати права людини на тимчасово-окупованому півострові Крим та забезпечити вже зараз безперешкодний доступ до Криму міжнародних гуманітарних та правозахисних організацій".

Раніше APnews писав, що Зеленський назвав кінцеву мету Кримської платформи.

Новини партнерів

Заступник генсека НАТО заявив, що Україна і Грузія обов'язково стануть членами НАТО
Представниця США на "Кримській платформі": Крим - Україна, а Росію треба поставити на місце