Зеленський залякує депутатів. Політолог роз’яснив, чи варто чекати розпуску Верховної Ради

Зеленський залякує депутатів. Політолог роз’яснив, чи варто чекати розпуску Верховної Ради
Ексклюзив
Читать на русском

Частина депутатів від "Слуги народу" вважають, що Зеленський не піде на такий крок, навіть якщо голосування за складання повноважень суддів КСУ провалиться.

Розмови про розпуск парламенту, котрі лунають на тлі скандалу з Конституційним судом – не більше як спроби президента Володимира Зеленського налякати депутатів, щоб ті одностайно проголосували за закон про перезавантаження суду. Однак, зважаючи на те, що Зеленський не системний політик, така доля все ж може спіткати Верховну Раду.

Про це редакції APnews розповів політолог Олексій Якубін.

Як пояснив нам експерт, Володимир Зеленський використовуючи радикальну та погрожуючу риторику намагається залякати "слуг народу".

"Зараз Зеленський достатньо емоційно в цілому реагує на всю цю ситуацію, зокрема навколо законопроекту. Тут скоріше за все емоції впливають на його рішення. Я не виключаю, що і оточення в такому ж контексті впливає на емоційні реакції Зеленського.

Наразі у мене складається враження, що він погрожує депутатам, натякає на можливий розпуск, але зважаючи на те, що Зеленський не є системним політиком (він прийшов з-поза сфери політики), я не виключаю, що він може піти на такий крок. Тільки поки що, коли він говорить про готовність розпустити Раду, це скоріше виглядає як певна емоція і спроба вплинути на депутатів, налякавши їх", - зазначив Якубін.

За його словами, частина депутатів від "Слуги народу" вважають, що Зеленський не піде на такий крок, навіть якщо голосування за складання повноважень суддів КСУ провалиться.

"Зеленський буде триматися за цю Верховну Рада, тому що тут у нього є однопартійна більшість. Чи буде у нього однопартійна більшість у новій ВР – це відкрите питання. Більше за все, йому доведеться формувати коаліцію з кимось.

Якщо говорити про логіку і дії депутатів, то вони не зовсім вірять в те, що Зеленський в принципі готовий піти на ці речі, на достроковий розпуск ВР.

Незважаючи на спроби Зеленського залякати народний депутатів, мені здається, що депутати не бояться, тому що їх вже неодноразово лякали.

Я вважаю, що Зеленському було б вигідно розпустити Верховну Раду, тому що це дозволило б каналізувати суспільний негатив, політику, яка проводилась у ВР, але з іншого боку – відкрите питання, чи буде він готовий піти на це.

Якби це був звичайний пострадянський політик, то він би цього не зробив. Як наприклад Порошенко – навіть знаючи про падіння власного рейтингу і непопулярність, він у 2017 році не наважився розпустити ВР", - наголосив політолог.

Також політолог підкреслив, що зараз виконувати роль переговорника, за великим рахунком, на себе взяв спікер парламенту – Дмитро Разумков. Водночас, глава держави, незважаючи на недостатню кількість голосів для прийняття закону про перезавантаження КСУ, продовжує використовувати погрози.

"Зараз відкрите питання, чи стане закон про Конституційний суд (який насправді є неконституційним) "Архімедовим важелем". Зеленський зараз буде відступати. Він трохи полякав депутатів і КСУ і буде відступати.

Я думаю, що на даний момент для того, щоб цей закон ухвалити голосів немає. Потрібно дивитися, як надалі діятиме Зеленський, тому що із того, що ми поки що бачили, президент підвищив ставки. Йому було б вигідніше показати себе не "мочилою" в політиці, а миротворцем.

Зараз, в тій ситуації, яку ми бачимо, роль перемовника у Зеленського вихоплює Разумков. Спікер парламенту веде більш виважену лінію, більш компромісну. Він закликає домовлятися без жодних ультиматумів", - заявив політолог Олексій Якубін.

Як повідомляв APnews, Зеленський заявив, що не буде відкликати законопроект про відставку КСУ і наголосив на тому, що розумні депутати його підтримають.

Новини партнерів

"Динамо" здало тести на COVID-19 і поїхало на екскурсію по Барселоні
Дружина українського футболіста розповіла, як вижила при коронавірусі під час вагітності