Зеленський заборонив російські школи в Україні

Зеленський заборонив російські школи в Україні
Читать на русском

Закон "Про повну загальну середню освіту" передбачає право вільного вибору мови навчального процесу приватними закладами освіти.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який запроваджує практичні інструменти для втілення започаткованої у 2017 році освітньої реформи. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

"З ухваленням цього Закону Україна виконала останню рекомендацію Венеціанської комісії щодо Закону «Про освіту» від 5 вересня 2017 року в частині здобуття освіти особами, що належать до національних меншин", - йдеться у повідомленні.

Закон "Про повну загальну середню освіту" передбачає право вільного вибору мови навчального процесу приватними закладами освіти. Загалом передбачено три моделі здобуття освіти в закладах середньої освіти:

- для кримських татар передбачено навчання мовою корінного народу з першого до 11 (12) класу поряд з вивченням української мови;

- для національних меншин, мови яких належать до мов Євросоюзу, передбачено навчання материнською мовою у початковій школі поряд з вивченням державної; починаючи з 5-го класу, не менше 20% річного обсягу навчального часу викладання здійснюватиметься українською мовою з поступовим збільшенням обсягу до 40% у 9-му класі; зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах викладання здійснюватиметься державною мовою;

- для решти нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, і тих, що проживають переважно в середовищі власної мови (російська), передбачено, що з 5-го класу не менше 80% навчального часу викладання здійснюватиметься державною мовою.

Новини партнерів

В Україні ще 59 людей перевіряють на коронавірус
Зрив презентації Сивохо - суд вибрав запобіжний засіб нападнику