Зеленський вніс зміни до положення про військову службу у ЗСУ

Зеленський вніс зміни до положення про військову службу у ЗСУ
Читать на русском

Президент підписав відповідний указ.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про внесення змін до Положення про проходження українцями військової служби у Збройних силах України.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента, передає APnews.

Так, указом №483/2021 Зеленський уточнив норму про укладення першого контракту з випускниками вищих військових навчальних закладів та курсів підготовки офіцерського складу.

Відповідний документ визначає, що з курсантами вишів і слухачами курсів, які не мають офіцерських звань, після успішного закінчення навчання (підготовки) на посадах осіб сержантського, старшинського та офіцерського складу контракт укладається строком на 5 років, а за спеціальностями льотного складу осіб офіцерського складу авіації - на 10 років.

Крім того, документ визначає термін проходження військової служби і може бути продовжений за новим контрактом:

  • для рядових - на 3 роки,
  • для сержантів і старшин - від 3 до 5 років.

Також передбачається введення первинного військового звання для щойно призваних осіб - рекрута. Після складання присяги їм присвоюється звання рядового (матроса).

Для осіб офіцерського складу водиться первинне військове звання молодшого лейтенанта (раніше - лейтенанта, в окремих випадках - молодшого лейтенанта).

Указ президента України серед іншого також уточнює терміни вислуги у військовому званні, норми про чергове і дострокове присвоєння, звільнення з посад військовослужбовців і низку інших положень.

Як повідомляв APnews, в українській армії впровадили понад 300 стандартів НАТО.

Новини партнерів

У ПАРЄ відхилили всіх кандидатів від України на посаду судді в ЄСПЛ
Разумкова все ще не запросили на засідання "Слуги народу" у Трускавці