Зеленський вніс законопроект про негайне припинення повноважень всіх суддів КСУ

Зеленський вніс законопроект про негайне припинення повноважень всіх суддів КСУ
Читать на русском

У законопроекті пропонується визнати рішення Конституційного суду "нікчемним" і почати процедуру відбору нових суддів.

Президент Володимир Зеленський пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

Відповідний законопроект №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" Президент вже виніс на розгляд парламенту та помітив його як "невідкладний".

Законопроектом пропонується визнати рішення Конституційного суду "нікчемним” (неправосудним) як таке, що прийняте у приватних інтересах суддів Конституційного Суду України, є свавільним та необґрунтованим, суперечить принципу верховенства права та заперечує європейський та євроатлантичний вибір Українського народу.

Також пропонується забезпечити безперервність дії норм закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КСУ.

Ініціюється також припинення повноважень складу Конституційного суду, який діяв на момент прийняття скандального рішення. Та пропонується розпочати процедуру відбору нових суддів.

У пояснювальній записці зазначено, що рішення КСУ, яке було прийнято за поданням 47 нардепів, "не мало належного обґрунтування та істотно виходить за межі конституційного подання, за яким було визнано неконституційними відповідні положення". Крім того, наголошено, що Конституційний Суд України “шляхом маніпуляцій” вдався до ухвалення цього рішення.

“Відтак існує необхідність забезпечити збереження європейського та євроатлантичного вибору українського суспільства, дотримання принципу верховенства права конституційними органами, усунути загрозу для національної безпеки України та забезпечити дотримання принципу верховенства права, встановленого Конституцією України”, - говориться у пояснювальній записці.

APnews також писав, що Зеленський заявив про "ворожий слід" в скандальному рішенні КСУ.

Нагадаємо, мова йде про скандальне рішення КСУ закрити реєстр декларацій чиновників. НАЗК повідомило, що таким чином Конституційний суд заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Водночас НАЗК наголосило, що судді КСУ прийняли рішення в "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах.

Зеленський вніс законопроект про негайне припинення повноважень всіх суддів КСУ
Зеленський вніс законопроект про негайне припинення повноважень всіх суддів КСУ

Новини партнерів

Під КСУ стягнули сотні силовиків і автозаків, побоюються штурму протестувальників
Степанов висловився про повернення повного локдауна в Україні