Зеленський вніс кандидатуру Ірини Венедиктової на пост глави ГПУ

Ірина Венедиктова
Читать на русском

Ірина Венедиктова поки що тимчасово виконує обов'язки директора ДБР

Президент Володимир Зеленський в понеділок, 16 березня, запропонував Верховній Раді призначити Ірину Венедіктову, яка зараз виконує обов'язки директора Державного бюро розслідувань, на пост Генерального прокурора України. Відповідний проект постанови опублікований на сайті парламенту.

Документ датований 16 березня. На цей момент проект постанови знаходиться на розгляді керівництва.

Тепер для призначення Венедиктової на пост глави ГПУ її кандидатуру повинна підтримати Верховна Рада.

Зеленський вніс кандидатуру Ірини Венедиктової на пост глави ГПУ

Ірина Венедиктова доктор юридичних наук, закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ. До появи в політиці вона працювала завідувачкою кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені Каразіна, була членом науково-консультативної ради Верховного суду та арбітром Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України.

Вперше про неї як про політика заговорили під час президентської кампанії Володимира Зеленського. Вона пройшла в парламент за списками партії "Слуга народу". У грудні 2019 роки її призначили на посаду в.о. глави ДБР.

Як раніше повідомляв APnews, 5 березня Верховна Рада проголосувала за висловлення недовіри генеральному прокурору Руслану Рябошапці і підтримала його відставку.
Пізніше з'явилася інформація, що є кілька кандидатів на пост Генерального прокурора України. Одним з кандидатів вважали нинішню і. о. директора ДБР Ірину Венедіктову, а другим імовірним кандидатом - колишнього прокурора Криму Гюндуза Мамедова

Новини партнерів

Через коронавірус в Україні припинили міжміські та міжобласні пасажирські перевезення
У Києві підтвердили два випадки зараження коронавірусом