Зеленський влаштовує "драму" з всеукраїнським опитуванням, щоб "оживити" виборчу кампанію "Слуги народу" – політолог

Зеленський влаштовує "драму" з всеукраїнським опитуванням, щоб "оживити" виборчу кампанію "Слуги народу" – політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Володимир Зеленський, оголосивши всеукраїнське опитування, міг переслідувати два мотиви.

Ідея проведення всеукраїнського опитування і п'ять поки що "примарних" запитань від Володимира Зеленського додає драматизму місцевим виборам. Про мотиви самого президента і, зокрема, монобільшості в парламенті залишається лише здогадуватися, проте сам факт того, що про всеукраїнське опитування громадяни дізнаються за 12 днів до виборів, дещо бентежить.

Наївна маніпуляція або ж чітко продуманий план президента і "слуги народу" – з'ясовувала редакція APnews спільно з політологом Олексієм Якубіним.

На його думку, Володимир Зеленський, оголосивши всеукраїнське опитування, міг переслідувати два мотиви.

"Слугу народу" на порядок денний

Якубін вважає, що соцопитування, питання якого розкриватимуться один за одним ближче до 25 жовтня, може додати динаміки передвиборній кампанії "Слуги народу", поставити її на "порядок денний".

"Тут важлива сама по собі ця ідея, тому що це є спроба додавання своєрідного серіалу, всією Україною.

Дивіться, як все драматургічно вигадано. Зеленський буде оголошувати кожне питання через н-ну кількість днів. Перше питання він має оголосити 16 жовтня в окремому ролику. Потім він буде оголошувати всі ці питання один за одним.

Я думаю, це є показовим з точки зору, що таким чином Зеленський намагається все суспільство залучити до такого собі "квесту", щоб:

  • це викликало дискусії
  • спроба надати виборчій кампанії "Слуги народу" порядку денного

Якщо зараз дивитися на кампанію "Слуги народу", то вона, чесно кажучи, незрозуміло який новий меседж глобально вона несе людям. "Україна – це ти"? Ну і?

Тут немає якоїсь конкретної програми змін, а це буде спроба Зеленського долучити і повернути частину аудиторії", - наголосив Олексій Якубін.

Отримання "репрезентативних" результатів

За словами політолога, це соцопитування - спроба отримати "репрезентативні" результати, якими Володимир Зеленський зможе оперувати в майбутньому з приводу тих питань, на які українці даватимуть відповіді 25 жовтня.

"Це спроба утримати по частині резонансних питань часткову легітимність через це опитування, щоб потім використовувати ці результати як репрезентативні. Також це спроба надати хоч якусь динаміку виборчій кампанії для "Слуги народу", тому що ми бачимо, що з рейтингами все не дуже добре, є високий рівень розчарування.

Виборець "Слуги народу" шукає або інші політичні сили, або ж він немотивований взагалі приходити.

Також є фактор з "ковідом", - додав політичний експерт.

Як повідомляв APnews, Зеленський анонсував 25 жовтня всеукраїнське опитування разом з місцевими виборами.

Новини партнерів

В Одесі біля університету невідомий розбив голову викладачу металевим предметом. Відео 18+
Названа дата пробного ЗНО для школярів: коли можна зареєструватися