Зеленський відсторонив главу КСУ Тупицького

Зеленський відсторонив главу КСУ Тупицького
Читать на русском

Тупицького відсторонили від виконання обов'язків судді строком на два місяці.

Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов'язків судді главу Конституційного суду України Олександра Тупицького. Президент вже підписав відповідний указ.

Про це APnews пише з посиланням на ОП.

Зазначено, що Тупицького відсторонили строком на два місяці.

«Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи», – наголосив Глава держави.

Водночас у ОП додали, що це не звільнення, і не припинення його повноважень судді, а "тимчасовий захід", на який Зеленський має право, згідно Конституції.

"Це тимчасовий захід, передбачений КПК України, статтею 154. Президент України на виконання Конституції та законів України, за Конституцією, видає укази. Відповідно до статті 154 особа, яку призначив на посаду Президент України, може бути на час досудового розслідування на строк до двох місяців тимчасово відсторонена від своєї посади. Тобто Президент України діє у повній відповідності до своїх конституційних повноважень, відсторонюючи пана Тупицького від посади судді КСУ на два місяці", – заявив представник Президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський.

Раніше ОГП оголосив підозру голові КСУ Тупицькому. Главі КСУ вручено підозру по ст. 384 (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) і ст. 386 (примушування свідка до відмови від дачі показань) Кримінального кодексу.

Новини партнерів

У Хорватії через землетрус пошкоджено будівлю посольства України
Україна готується до нового обміну полоненими: у списку - 251 людина