Зеленський телефоном обговорив з президентом Литви складну ситуацію на литовсько-білоруському кордоні

Зеленський телефоном обговорив з президентом Литви складну ситуацію на литовсько-білоруському кордоні
Читать на русском

Також співрозмовники скоординували заходи двостороннього діалогу високого рівня на найближчу перспективу.

Український глава Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Литви Гітанасом Наусєдою. В ході бесіди лідери двох держав обговорили складну ситуацію на білорусько-литовському кордоні, яка склалася в результаті значного зростання кількості незаконних мігрантів. А також співпрацю між країнами та реалізацію спільних культурно-гуманітарних проектів.

Про це APnews інформує з посиланням на повідомлення, опубліковане на офіційному сайті Офісу президента.

Відзначається, коментуючи ситуацію з безпекою на білорусько-литовському кордоні, Гінатас Наусєда заявив, що Литві поки вдалося досягти відносної стабілізації ситуації. Глава Литви висловив подяку Володимиру Зеленському за рішення надати гуманітарну допомогу для захисту литовського кордону.

У свою чергу і Володимир Зеленський подякував колезі, за надання Україні чергової партії вакцини AstraZeneca.

У повідомленні ОП говориться, що співрозмовники скоординували заходи двостороннього діалогу високого рівня на найближчу перспективу. Окремо президенти також обговорили стан реалізацію спільних культурно-гуманітарних проектів.

Підкреслюється, що Наусєда високо оцінив реалізацію українською стороною важливого проекту з відновлення надгробного пам'ятника князю Костянтину Острозькому в Києво-Печерській лаврі.

Крім того, Зеленський ознайомив Наусєду з підготовкою масштабних заходів, які пройдуть в Києві протягом 23-24 серпня з нагоди 30-річчя незалежності України.

Раніше APnews повідомляв про те, що стали відомі деталі зустрічі в Києві президента Володимира Зеленського з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Новини партнерів

В Афганістані "застряг" літак, який повинен евакуювати українців
Ляшко пообіцяв подарунок до Дня Незалежності вакцинованим від COVID-19 українцям