Зеленський своїм указом з 3 лютого знищить три найбільших інформаційних телеканали Zik, NEWSONE і 112

Зеленський своїм указом з 3 лютого знищить три найбільших інформаційних телеканали Zik, NEWSONE і 112
Читать на русском

Глава держави ввів у дію рішення РНБО.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким з 3 лютого три найбільших інформаційних телеканалу України - 112 Україна, NewsOne і Zik - будуть знищені. Про це повідомляє APnews.

Своїм указом глава держави ратифікував рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних засобах (санкції)". Даний указ спрямований проти народного депутата України і власника кількох телеканалів Тараса Козака.

Мова йде про наступні каналах - 112 Україна, NewsOne і Zik, які є найбільшими опозиційними телеканалами України. Введені санкції будуть діяти протягом наступних п'яти років.

Дані санкції передбачають блокування активів нардепа, а також обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України і запобігання виведення капіталів за межі України. Також Тарасу Козаку заборонили здійснювати операції з цінними паперами, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції відповідно до цього Закону. І це далеко не повний список санкцій - докладніше з ними можна ознайомитися на сайті Президента України.

На такий же термін (п'ять років) санкції були накладені і на наступні телеканали - "112-Україна", NewsOne і ZIK, а також "Новий формат", "Аріадна ТВ", "ТВ Вибір", "Партнер ТВ" і "Лідер ТВ "," ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "112-ТВ", "НОВИНИ 24 ГОДИНИ" і "Нові комунікації".

Згідно з президентським указом всі активи всіх перерахованих вище каналів будуть блоковані, а також (що набагато важливіше для телеканалів) їм анулюють ліцензії та інші дозволи, необхідні для мовлення на території України. Відповідно, їм заборонять використовувати радіочастотний ресурс України, а також надавати будь-які послуги з ретрансляції чи наступне поширення iнформацiї телепрограм.

При цьому дане рішення президента Зеленського є явним порушенням не тільки міжнародних стандартів, а й Конституції України. "Закриття трьох телеканалів без рішення суду Указом Президента - це диктатура. Указ суперечить міжнародним стандартам, Конституції і українських законів. Програшна партія. Попереду велика криза", - заявив юрист Андрій Портнов. Також варто відзначити, що на кабельному телебаченні всі три канали вже відключені від мовлення.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Верховна Рада офіційно заборонила використовувати російську вакцину від COVID-19 на території України. Правда, відповідне рішення нашого парламенту можна обійти.

Новини партнерів

"Тупорила версія Сомалі": журналісти та політики рознесли санкції Зеленського проти "112 Україна", NewsOne та Zik
В Одеській області чоловік через вікно сільради вкрав комп'ютер та сховав його в снігу