Зеленський скасував ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій

Зеленський скасував ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій
Читать на русском

Раніше вступ за квотою передбачався тільки для жителів тимчасово окупованого Криму і Севастополя, зараз же справа стосується також абітурієнтів з Донбасу

Глава держави 10 липня підписав закон щодо можливості вступу до українських вишів жителів тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму без ЗНО. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу ОП.

Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей» № 744-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 липня 2020 року.

Закон, який підписав Президент, розширює права вступу до закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та населених пунктів, що перебувають на лінії зіткнення. Зокрема, вони зможуть вступити до будь-якого закладу вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки України.

Для зазначеної категорії абітурієнтів вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів або на основі ЗНО – за власним вибором. Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму та Севастополя й тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Читайте також:

Новини партнерів

Кокаїн та тютюн стали лідерами контрабанди в Україні - Держприкордонслужба
Число відмов українцям у в'їзді в ЄС в минулому році різко зросло