Зеленський скасував заборону на пені та штрафи по кредитам для жителів Донбасу

Зеленський скасував заборону на пені та штрафи по кредитам для жителів Донбасу
Читать на русском

Заборона на штрафи скасовується для кредитів, оформлених після травня 2021 року.

Президент України Володимир Зеленський скасував заборону на штрафи та стягнення заставної нерухомості за кредитами для громадян у зоні ООС. Заборона скасовується для кредитів, оформлених після травня 2021 року.

Про це повідомили в прес-службі президента, передає APnews.

Так, Зеленський підписав закон "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції для відновлення законних прав та свобод громадян з управління власним майном і отримання кредитних послуг" № 1451, який Верховна Рада прийняла 19 травня.

Документом скасовується заборона на нарахування пені і штрафів на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року громадяни України, які проживають на території проведення антитерористичної операції (крім окремо визначених населених пунктів).

Крім того, скасовується заборона на стягнення заставного майна для кредитів, оформлених після травня 2021 під заставу нерухомості.

При цьому українці, які проживають у зоні проведення ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня 2021 року, мають право не платити пеню і штрафи на основну суму заборгованості.

Також залишається заборона виселяти громадян з житлових будинків, переданих в іпотеку за діючими договорами. Виселити таких мешканців ООС не може навіть судове рішення.

"Це гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО / ООС, але одночасно спростить доступ громадянам, які володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частини Харківської області, до банківського кредитування, зокрема державними програмами" доступні кредити 5-7-9% "і" Доступна іпотека 7% "на рівних умовах з усіма громадянами України", - додали у ОП.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Як повідомляв APnews раніше, іноземним бійцям ООС хочуть спростити процедуру отримання громадянства України.

Новини партнерів

У Києві вантажівка знесла лінію електропередач, яка відповідала за Лівий берег
На Житомирщині у закривавленій ковдрі знайшли мертве немовля