Зеленський скасував кримінальну відповідальність за п'яне водіння

Зеленський скасував кримінальну відповідальність за п'яне водіння
Читать на русском

Водіння в нетверезому вигляді або під дією наркотиків більше не є кримінальним проступком

Президент Володимир Зеленський скасування кримінальної відповідальності за п'яне водіння. Про це повідомляє APnews з посиланням сайт Верховної Ради.

Так, Зеленський підписав 2 липня закон №3314, який і передбачає скасування кримінального покарання для п'яного водія, а саме в тексті відповідних законодавчих актів замінюється: слово "злочин" на "кримінальне правопорушення", "злочин невеликої тяжкості" на "кримінальний проступок", "злочин середньої тяжкості" на "легкий злочин".

Варто зазначити, що цей документ частково нівелює зміни, пов'язані з законом № 2617-VIII про спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів, який прийняли у 2018 році, але так й не набув чинності.

Попередня влада додала до Кримінального кодексу нову статтю 286-1, яка передбачає, що водіння в нетверезому вигляді або під дією наркотиків є кримінальним проступком.

Читайте також:

Як раніше повідомляв APnews, штрафи за порушення правил дорожнього руху, які зафіксували камери автофіксації, можуть відразу вступати водієві, а не власнику транспортного засобу.

Новини партнерів

Нардепи можуть розглянути відставку Смолія на позачерговому засіданні 3 липня
Фігурантка секс-скандалу Клітіна записала нове дивне відео в купальнику