Зеленський просить Кабмін змінити закон про запобігання корупції

Зеленський просить Кабмін змінити закон про запобігання корупції
Читать на русском

Зеленський планує зробити декларування прозорішим.

Президент України Володимир Зеленський просить уряд змінити окремі положення закону "Про запобігання корупції". У його планах - зробити декларування прозорішим.

Про це йдеться на сайті Офісу президента, передає APnews.

Так, Зеленський спрямував листа до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, в якому закликав Кабмін підготувати та внести до Верховної Ради проект змін до закону "Про запобігання корупції".

Які зміни передбачаються?

У зверненні Зеленського до Кабміну зазначається, що ці зміни вносять "з метою прозорості процедури декларування".

Зокрема, на думку Зеленського, необхідно чітки визначити термін, протягом якого щодо посадовця після його призначення чи обрання не діятимуть обмеження щодо підприємницької діяльності або припинення його повноважень у складі правління, наглядових рад компаній.

Крім того, пропонується відновити 30-денний період, за який високопосадовці мають передати в управління інших осіб підприємства та корпоративні права, які їм належать.

Також у законі "Про запобігання корупції" президент просить уточнити положення про те, що вимоги стосовно передачі в управління іншій особі не застосовуються саме в частині акцій акціонерного товариства сукупною номінальною вартістю не більше 0,25 прожиткового мінімуму, в якому особа призначена чи обрана на посаду, та які сукупно не перевищують 5% голосуючих акцій АТ.

У нових змінах Зеленського - чиновники та члени їх сімей обов'язково мають декларувати операції з купівлі/продажу валюти, якщо сума перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Також пропонується відновити обов'язкову перевірку деклараці осіб, які перебувають на посаді радника або помічника голови Верховної Ради, та проведення спеціальної перевірки претендентів на ці посади.

Раніше APnews повідомляв, як в Україні «каратимуть» олігархів за законопроектом Зеленського.

Новини партнерів

Під Дніпром у моторошній ДТП із самоскидом загинули чотири людини, - фото
В Україні від коронавірусу вакцинували перший мільйон громадян