Зеленський про схвалення скандального закону про олігархів: Ще один крок, щоб позбутися їх впливу

Зеленський про схвалення скандального закону про олігархів: Ще один крок, щоб позбутися їх впливу
Читать на русском

Ініціатором документу від самого початку був президент.

Президент України Володимир Зеленський привітав схвалення Верховною Радою деолігархічного законопроекту, який, власне, від самого початку був його ініціативою.

Про це Зеленський написав у Twitter, передає APnews.

Зазначимо, що Рада, хоча і під шквал критики та скандальних моментів, але остаточно схвалила закон про олігархів на засіданні у четвер, 23 вересня.

Натомість, президент подякував парламентаріям за підтримку документу.

"Вітаю ухвалення мого законопроекту про деолігархізацію №5599! Україна відкрита для великого бізнесу, але не для олігархічного впливу на чиновників, політиків і медіа. Сьогодні ми зробили ще один крок до того, щоб його позбутися. Дякую всім депутатам за підтримку!" – написав президент.

За його словами, в Україні, окрім основних гілок влади, існує ще й олігархічна.

"Конституція визначає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Але фактом життя в нашій державі протягом багатьох років було існування також олігархічної гілки влади – групи людей, які вважали, що вони важливіші, ніж законодавці, урядовці чи судді.

Кожен українець знає, хто ці люди, яких називають олігархами. Кожен українець знає, як олігархи купували політичний вплив і як вони використовували політиків заради своїх інтересів. Держава не мала права це ігнорувати – ніколи. Ні у 2000-х роках, ні у 2010-х роках, ні тим більше зараз", - підкреслив Зеленський.

Варто нагадати, що спікер парламенту Дмитро Разумков всупереч "Слузі народу" направ законопроект про боротьбу з олігархами на розгляд Венеціанської комісії. Це було зроблено після прохання Уповноваженої ВР із захисту прав людини Людмили Денісової, яка заявила, що "антиолігархічний" закон містить норми, які потенційно можуть порушувати права людей, а отже може бути антиконституційним.

Після рішення про внесення на розгляд Ради даного закону для голосування у другому читанні у Венеціанській комісії закликали український парламент не голосувати за законопроект. Як можна побачити, Рада не дослухалася. Очікується, що рішення Венеціанської комісії щодо конституційності даного закону буде аж у грудні 2021 року.

Поки Разумков перебуває на лікарняному через коронавірус засідання, на якому нардепи голосували за президентський законопроект, проводив віце-спікер Руслан Стефанчук. Його намагалися відсторонити від проведення засідання за порушення регламенту, однак голосування за це провалилося. Після відхилення більшості правок до законопроекту, документ було проголосовано – його підтримали 279 нардепів. Голосувала і опозиція монобільшості.

Зокрема, як повідомляв APnews, 11 нардепів від "Голосу". У зв'язку з цим нардепи Кіра Рудик і Ярослав Железняк звинуватили інших членів фракції "Голос" у хабарі в 20 мільйонів за голосування.

Читайте також:

Новини партнерів

Сильний поривчастий вітер принесе в Україну потепління
«Точка пройдена»: Данілов висловився про прийняття деолігархічного закону