Зеленський після скандалу з СМС привітанням присвоїв звання Героя України композитору Ігорю Покладу

Зеленський після скандалу з СМС привітанням присвоїв звання Героя України композитору Ігорю Покладу
Читать на русском

Композитору Ігорю Покладу у п'ятницю, 10 грудня, виповнилося 80 років.

У п'ятницю, 10 грудня, відомий український композитор Ігор Поклад відзначає своє 80-річчя. Цього дня президент України Володимир Зеленський надав йому звання Героя України.

Про це APnews повідомляє з посиланням на відповідний указ №628/2021, опублікований на сайті Офісу президента.

"За визначні особисті заслуги у розвитку національного музичного мистецтва, високу професійну майстерність та багаторічну творчу діяльність присвоїти звання Герой України з врученням ордена Держави Покладу Ігорю Дмитровичу - композитору, народному артисту України", - йдеться у документі.

Що відомо про Ігоря Поклада

Ігор Поклад є заслуженим діячем мистецтв УРСР, лауреатом Шевченківської премії та членом Національної спілки композиторів України.

На його рахунку понад 150 пісень. Найвідоміші – "Ой летіли дикі гуси", "Чарівна скрипка", "Тиха вода", "Кохана", "Зелен-клен".

Його композиції виконували багато зірок: Ніна Матвієнко, Дмитро Гнатюк, Таїсія Повалій, Юрій Богатиков, Назарій Яремчук, Руслана, Ані Лорак, Тіна Кароль.

Крім того, Ігор Поклад є автором музичної комедії "Друге весілля в Малинівці", мюзиклів "Конотопська відьма", "Серце моє з тобою", "Різдвяна ніч" за Гоголем, "Засватана – не вінчана" за Іваном Карпенком-Карим тощо.

Що відомо про скандал з СМС привітанням від Зеленського

Як розповіла дружина композитора Світлана Поклад у Facebook, за день до дня народження їй зателефонували з Офісу президента та повідомили, що глава держави Володимир Зеленський написав вітальний лист до її чоловіка. Проте лист прийде не на пошту або листоношею, його хочуть надіслати артисту на Viber.

"Запитують: "Скажіть, будь ласка, у вас є Viber?" Відповідаю: "Так, а навіщо?" "Президент привітав Ігоря Дмитровича із ювілеєм, написав листа. Ми його у Viber скинемо, а ви вже роздрукуєте, гаразд?", – поділилася Світлана.

Дружина композитора звернулася до президента, наголосивши, що він "своїм друзям може через СМС нагадати про дрібниці". Вона зазначила, що її чоловіка раніше "вітали всі особисто – дзвінком, телеграмою", а якщо бажаючі привітати були не в Україні, то в такому разі "до нього їхали помічники, міністри з квітами та орденами".

"Володимире Олександровичу! Це ви своїм друзям можете СМС повідомленням нагадати про дрібниці! А чоловіка вітали всі особисто! Якщо були в країні! Не було — їхали помічники, міністри з квітами та орденами! Але, мабуть, вам цього не зрозуміти", — написала вона.

Світлана Поклад також додала, що її чоловік користується кнопковим телефоном і особисто у нього Viber немає.

Раніше APnews повідомляв, Зеленський присвоїв посмертно двом військовим звання Героя України.

Новини партнерів

Резніков: Хочу створити дві закупівельні агенції при Міноборони України
В Україні розпочався запис на отримання "тисячі Зеленського" - у програмі беруть участь 6 банків