Зеленський пояснив, як українцям повернутися додому в умовах карантину

Зеленський пояснив, як українцям повернутися додому в умовах карантину
Читать на русском

Владимир Зеленский пообещал вернуть домой всех украинцев

Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що поверне додому всіх українців, які перебувають за кордоном. Відповідну заяву глава держави зробив під час свого відеозвернення до українців.

"Ми всіх вас повернемо, когось швидше, когось трохи пізніше, але ви всі обов'язково будете вдома. Що стосується тих, то полетів відпочивати чартерними рейсами сьогодні держава максимально сприяє туроператорам і перевізникам, щоб вони забрали українських туристів з віддалених куточків світу: з Єгипту, ОАЕ, Домініканської республіки, курортних островів Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Північної та Південної Америки. Іншим громадянам необхідно зробити кілька важливих кроків: зареєструватися в системі "Друг", повідомити МЗС України, де ви знаходитесь і надати, як можна більше інформації про проблему", - розповів Зеленський.

При цьому він зазначив, що якщо вам не вдалося зареєструватися в системі, то можна звернутися в дипломатичне представництво України. Крім того, президент пообіцяв, що в місця найбільшої концентрації українців відправлять спеціальні рейси, які заберуть їх додому.

"Нами сформовані так звані "хабові точки". Потрапивши туди, ви зможете дістатися до України безкоштовно або за пільговими цінами", - заявив він у відеозверненні.

За словами Зеленського, на дані момент "хабові точки" знаходяться в Стамбулі, Дубаї, Абу-Дабі, Празі, Берліні, Варшаві, Перемишлі, Відні, Братиславі, Ризі та Вільнюсі. Список міст буде доповнюватися на офіційному сайті МЗС.

"Хтось не встиг повернутися, тому що авіакомпанія скасувала рейси, хтось застряг на кордоні, хтось потрапив на карантин в готелі. Але знайте - ми обов'язково вас витягнемо. Наші посли і консули працюють цілодобово. Для розв'язання ваших проблем МЗС і Міністерство інфраструктури максимально мобілізовані", - підкреслив президент.

Як раніше повідомляв APnews, заступник міністра закордонних справ Єгор Божок заявив, що понад 3 600 українців звернулися до посольств за кордоном, щоб повернутися додому.

Новини партнерів

Кількість жертв коронавірусу у США різко збільшилась
У Чернівцях скасували безкоштовний проїзд для пенсіонерів, щоб вони залишалися вдома