Зеленський пояснив, чому Україна не буде закуповувати російську вакцину від COVID-19

Зеленський пояснив, чому Україна не буде закуповувати російську вакцину від COVID-19
Читать на русском

Зеленський заявив, що Україна буде боротися за надання підтвердженої вакцини – Moderna, Pfizer, AstraZeneca.

Україна боротиметься за надання міжнародними партнерами підтвердженої вакцини проти COVID-19, а питання щодо закупівлі російської вакцини не стоїть через те, що її ефективність не підтверджена.

Про це в інтерв'ю виданню The New York Times заявив президент України Володимир Зеленський, передає APnews.

"Україна боротиметься за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Це те, що підтверджено. Ми розуміємо, що деякі з цих компаній мають заводи по всій Європі та навіть у Російській Федерації, наскільки мені відомо, тому тут питання передусім у якості вакцини", - відповів Президент на запитання, чи готова Україна брати російську вакцину «Спутник V».

За словами Зеленського, російську вакцину «Спутник V» сьогодні пропонують українські канали, "які є союзниками політики Російської Федерації".

"Звичайно, пояснити українському суспільству, чому якщо Америка та Європа не дають тобі вакцину, ти не повинен брати її у Росії, – будь-якій людині, яка помирає, пояснити це неможливо. Інша річ, що ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування. У нас з вами немає реальних доказів, що ця вакцина має стовідсотковий позитивний ефект. Більш того, я не можу взяти відповідальність за вакцину, наслідків дії якої ми не знаємо", - наголосив він.

Разом з тим, Зеленський розповів, що Україна не входить до переліку держав, які першими отримають вакцину від COVID-19. За його словами, ми повинні бути "акробатами в політиці", щоб "примудритися якимось чином потрапити в пріоритет країн, повинні бути дуже гнучкими, дипломатичними".

"Я вважаю, що саме США та Велика Британія сьогодні могли б дуже сильно вплинути на те, щоб Україна була в пріоритеті країн Європи, які отримують вакцину першими", - додав Президент.

Як повідомляв APnews раніше, Денис Шмигаль заявив, що вакцинація від COVID-19 в Україні розпочнеться у лютому.

Новини партнерів

У Києві п'яний поліцейський на пустій дорозі влаштував ДТП, після чого погрожував свідкам та патрульним
У Харкові п'яний водій в ДТП убив свою дружину