Зеленський пообіцяв роздати по 8000 гривень постраждалим від карантину українцям

Зеленський пообіцяв роздати по 8000 гривень постраждалим від карантину українцям
Читать на русском

Крім того, передбачаються податкові канікули.

До Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроекти, якими передбачено економічну підтримку громадян та бізнесу, які постраждали у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Володимира Зеленський у відеовлозі.

За словами Глави держави, розроблені законодавчі ініціативи, зокрема, передбачатимуть наступне:

  • фізичні особи – підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8000 гривень;
  • суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць. Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника;
  • підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами Глави держави, це – майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.

«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників», – сказав Президент.

Крім того, передбачаються податкові канікули. При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Глава держави також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні.

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

А також наголосив, що дуже сподівається на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків. А також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.

Новини партнерів

"Головне - життя та здоров'я людей!". Українці готові робити щеплення російською вакциною від коронавірусу
"Українці будуть доведені до ручки": психолог назвала дату початку нового "Майдану"