Зеленський підтримав скасування паперових трудових книжок

Зеленський підтримав скасування паперових трудових книжок
Читать на русском

На думку влади, новий трудовий закон фактично нівелює можливі ризики та негативні наслідки втрати трудової книжки або її фізичного пошкодження.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про введення електронних трудових книжок. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу ОПУ.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» вводить облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій і т. д.

На думку законодавця, цей нормативно-правовий акт дозволить реформувати систему обліку трудової діяльності працівників, що своєю чергою призведе до поступового скасування паперових трудових книжок.

Імовірно, перехідний період триватиме 5 років. За цей термін до Державного реєстру повинні бути внесені всі відомості з паперових документів працівників.

Як уточнює законотворець, електронна практика нівелює можливі ризики та негативні наслідки втрати трудової книжки або її фізичного пошкодження.

Раніше APnews писав, що в Україні ввели електронні трудові книжки.

Новини партнерів

Люди викидають 1 мільярд тонн харчових відходів на рік - ООН
Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону подвійного громадянства для чиновників