Зеленський підписав закон, який прирівнює е-паспорти в Україні до паперових

Зеленський підписав закон, який прирівнює е-паспорти в Україні до паперових
Читать на русском

На сьогодні електронними паспортами користуються близько п'яти мільйонів українців.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що прирівнює е-паспорти до паперових. Так, йдеться про ЗУ "Про внесення змін до Закону України

Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус №1368-ІХ".

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-служба Офісу президента.

Законопроект був прийнятий Верховною Радою 30 березня 2021 року.

Відповідний документ закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів.

"Це дозволить використовувати ці цифрові документи під час подорожей залізницею або літаком у межах України; під час медичного обслуговування або банківських операцій; для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг; послуг пошти під час придбання товарів у магазині і для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів", - зазначили у прес-службі.

Повідомляється, що е-паспортами можуть користуватися тільки ті українці, які мають ID-карту або біометричний закордонний паспорт.

На сьогодні електронними паспортами (цифровими образами ID-карток) користуються близько п'яти мільйонів українців за допомогою мобільного додатку порталу держпослуг "Дія".

Закон набирає чинності 23 серпня 2021 року.

Як раніше повідомляв APnews, Україна першою у світі прирівняє е-паспорт до паперового.

Новини партнерів

Союзники готові надати Україні військово-технічну допомогу, - Кулеба
Салон краси, церква і міні-казино: розслідувачі показали таємну дачу Путіна, де той зустрічався з Януковичем