Зеленський підписав закон про зміни до регламенту Ради

Зеленський підписав закон про зміни до регламенту Ради
Читать на русском

Закон запобігає зловживанням правом народних депутатів вносити поправки до законопроектів в необмеженій кількості.

Президент Володимир Зеленський підписав закон Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України з протидії зловживанням правами народних депутатів України в ході законодавчої процедури. Про це повідомляє APnews з посиланням на офіційне інтернет-представництво глави держави.

Згідно з документом, передбачається особлива процедура розгляду законопроєктів у другому читанні, якщо подано щонайменше в п’ять разів більше поправок, ніж статей або пунктів в початковій редакції проекту законодавчого акту, але не менш ніж 500 поправок. Щоб застосувати особливу процедуру, потрібно, щоб 150 депутатів підписали відповідну пропозицію і щоб парламент проголосував за неї на засіданні.

Після прийняття Радою рішення про застосування особливої процедури у фракцій і груп є два дні, щоб вибрати п’ять поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, і направити їх комітету. Кожен позафракційний народний депутат, поправки якого враховані головним комітетом, має право визначити одну невраховану поправку, на якій він наполягає, і направити головному комітету. Головний комітет у дводенний термін узагальнює ці поправки і готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроєкту в другому читанні, в яку входять також всі враховані головним комітетом поправки.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв APnews раніше, Нардепи не підтримали жодну постанову про скасування змін до регламенту роботи парламенту.

Новини партнерів

"Нелюдське лицемірство": Влащенко розповіла про головну проблему української політики
У ЗСУ збільшилась кількість хворих на COVID-19 - за добу 6 нових випадків