Зеленський підписав указ про залучення білоруських IT-фахівців

Зеленський підписав указ про залучення білоруських IT-фахівців
Читать на русском

Уряд також має запустити інформаційний портал для надання консультацій громадянам Білорусі, які іммігрують в Україну.

Президент Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким Кабмін має продовжити строк перебування фахівці із Білорусі в Україні. Про це йдеться в указі № 420/2020 "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих спеціалістів, які є громадянами Республіки Білорусь", інформує APnews.

“Кабінет Міністрів має продовжити до 180 днів на рік строк тимчасового перебування на території України громадян Білорусі. Це стосується підприємців, висококваліфікованих спеціалістів, зокрема фахівців у сфері інформаційних технологій та інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, та членів їхніх сімей”, - йдеться у повідомленні.

Також Кабмін має запровадити пілотний проект щодо спрощеного оформлення посвідок на тимчасове проживання для цих категорій громадян Білорусі. Термін отримання цих документів повинні скоротити до трьох днів, отримати їх можна прямо в Україні.

Уряд також має оптимізувати порядок одержання дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства для працевлаштування громадян Білорусі, які є висококваліфікованими ІТ-спеціалістами.

Згідно з указом, потребує вдосконалення процедура реєстрації білоруських ІТ-спеціалістів як фізосіб-підприємців – платників єдиного податку.

Також потрібно визнати документи, видані компетентними органами Білорусі, що необхідні для здійснення трудової діяльності в Україні.

Крім того, уряд повинен забезпечити безперебійне функціонування єдиного інформаційного порталу та телефонів гарячої лінії для надання консультацій громадянам Білорусі, які іммігрують в Україну.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомляв APnews раніше, Президент Зеленський зняв обмеження по зарплатах в держкомпаніях.

Новини партнерів

Степанов назвав кількість вчителів та учнів на самоізоляції
Пожежі на Луганщині: рятувальники локалізували майже всі осередки займань