Зеленський передав генсеку ООН список українців, які перебувають в полоні на непідконтрольних територіях

Зеленський передав генсеку ООН список українців, які перебувають в полоні на непідконтрольних територіях
Читать на русском

Також президент запросив Антоніу Гутерріша відвідати Україну.

Володимир Зеленський під час візиту в Нью-Йорк провів зустріч з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Під час зустрічі він передав генсеку також список з майже 450 полонених українців, яких утримують на непідконтрольних територіях. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу президента.

Зустріч пройшла в рамках участі Зеленського в 76-й сесії Генасамблеї. Під час зустрічі президент заявив, що Україна підтримує зусилля генсека ООН в питанні реформування Організації та зміцненні її ролі в подоланні глобальних викликів. При цьому для України "таким викликом залишається російська агресія", підкреслив Зеленський.

Також глава держави передав Гутерріш список з майже 450 українців, яких утримували на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Також Зеленський попросив генсека посприяти їхньому звільненню. Також Зеленський розповів генсеку ООН про підсумки саміту "Кримської платформи" і підкреслив, що Україна розраховує на всебічну підтримку цієї ініціативи.

"Досягнення кінцевої мети "Кримської платформи" - повернення Криму - відновить повагу до Статуту ООН. Вважаю, що сприятиме виконанню рішень "Кримської платформи" є обов'язком організації", - підкреслив Зеленський.

Раніше APnews повідомляв, що Володимир Зеленський відреагував на замах невідомих на першого помічника президента Сергія Шефіра. Він заявив, що повернеться до Києва відразу після виступу на Генасамблеї.

Новини партнерів

«Виклик президенту»: Єрмак прокоментував замах на Шефіра
У поліції назвали три версії замаху на Шефіра, підозрюють причетність іноземних спецслужб