Зеленський назвав ключову умову повернення окупованих територій України

Зеленський назвав ключову умову повернення окупованих територій України
Читать на русском

Зеленський підкреслив, що Україна зможе відновити територіальну цілісність в тому випадку, якщо народні депутати об'єднуватися зараз

Президент України Володимир Зеленський заявив, що прийняття Декларації про державний суверенітет України 30 років тому - акт неймовірного єднання політиків заради волі народу і великої державної мети. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Зеленського про час урочистого засідання Верховної Ради у четвер, 16 липня.

"Шановні народні депутати, гості, українці. Тисячолітня історія України знає багато важливих документів. І Декларація про державний суверенітет - одна з них. Ця декларація наблизила українців до самостійної держави. 16 липня 1990 року стало історичним днем. Документ підтримали 335 народних депутатів з різних партій. Ніхто не закидав декларацію за допомогою восьми тисяч поправок, за допомогою постанов і через Конституційний суд", - сказав він.

Зеленський підкреслив, що Україна зможе відновити територіальну цілісність в тому випадку, якщо народні депутати об'єднуватися зараз.

"Шостий рік ми захищаємо свій суверенітет від російської агресії. Ми платимо за це високу ціну - життя наших громадян. Весь цивілізований світ визнає, що Україна робить все для настання такого бажаного світу. Справедливого світу. Миру в нашому розумінні цього слова. Саме того світу, де державний суверенітет буде панувати в реальності, а не на папері. Так, ми втратили територію і частина людей. Але ми повинні повернути всі території і віру в правду і справедливість. Щоб то, заради чого загинули наші герої, не було марним. Шанс на це у нас є в одному випадку, якщо ми все об'єднаємося, як тридцять років тому", - додав президент.

Під час виступу в Раді Зеленський періодично читав з суфлера.

Як повідомляв APnews раніше, президент України Володимир Зеленський 10 липня підписав закон щодо можливості вступу до українських вишів жителів тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму без ЗНО.

Новини партнерів

ДІУ під керівництвом Шевченка вела збиткову діяльність і порушувала закони, тепер він очолює НБУ
Під Радою встановили самотній "мовний" намет протесту