Зеленський осоромився, переплутавши Конституції України та Пилипа Орлика під час виступу

Зеленський осоромився, переплутавши Конституції України та Пилипа Орлика під час виступу
Читать на русском

Він заявив, що в 1996 році в Україні прийняли Конституцію Пилипа Орлика.

Володимир Зеленський під час виступу у Польщі, куди він їздив з офіційним візитом, потрапив у черговий конфуз. Він переплутав Конституції України та Пилипа Орлика.

Про це APnews пише з посиланням на його заяву під час вступного слова на дискусії глав п’яти держав щодо майбутнього європейської політики.

Так, президент заявив, що у 1996 році в Україні прийняли Конституцію Пилипа Орлика.

"Ви знаєте, що якщо навіть взяти історію, то Конституцію, першу Конституцію в Україні, українську було написано Пилипом Орликом ще у 18-му сторіччі, але проголошено її тільки в 96 році. Ще не пройшло 25 років, буде в цьому році. І дійсно, тоді з’явилася наша проголошена Конституція. А потім були дуже складні часи, часи радянські", – сказав Зеленський під час виступу.

Варто зауважити, що Конституція Пилипа Орлика - конституційний договір гетьмана Війська Запорозького зі старшиною та козацтвом, який визначав права і обов'язки усіх членів Війська. Укладений 5 квітня 1710 року, проте чинності так і не набув, оскільки був написаний в умовах вигнання.

На шляху конституційного процесу нашої держави після було прийняття 29 квітня 1918 року Конституції Української Народної Республіки (Статуту про державний устрій, права і вільності УНР), яка утверджувала принцип верховенства парламенту, тобто парламентську республіку.

А вже 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі безперервно 24 години. День схвалення Основного Закону є державним святом в Україні.

Як раніше писав APnews, Зеленський осоромився, переплутавши портрети Тараса Шевченка та невідомого юнака.

Новини партнерів

Поліція схопила підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої пари у Харкові: ним виявився знайомий
Засновник Microsoft Білл Гейтс розлучається з дружиною після 27 років шлюбу