"Зеленський обрав шлях залежного Нацбанку": економіст про кандидатуру Шевченка на пост глави НБУ

"Зеленський обрав шлях залежного Нацбанку": економіст про кандидатуру Шевченка на пост глави НБУ
Читать на русском

Сергій Фурса зазначив, що з призначенням Шевченка траншу від МВФ можна не чекати

Зеленський визначився з кандидатом на пост глави НБУ - в Раду внесли на розгляд главу управління Газбанку Кирила Шевченка. Таким чином Нацбанк стане "залежним". Цю думку висловив економіст Сергій Фурса, пише APnews.

"Чарівний пендель від МВФ, який одночасно спробував бути дипломатичним і жорстким, не допоміг. Президент обрав шлях залежного Національного Банку", - зазначив економіст.

Він пояснив, що основна проблема Кирила Шевченка, на його думку, в тому, що той очевидно буде залежним кандидатом. Через це зміниться політика НБУ, і "хотілки" Офісу президента будуть в пріоритеті.

"Це і дешеві кредити, які видають своїм і які ніхто ніколи не повертає. Це і «продуктивна» емісія. І «зрозумілий» курс. Все це закінчиться погано. Не зараз. Не відразу. Економіка України буде як жаба, яку не кидають в окріп, а варять на повільному вогні", - заявив економіст.

І підкреслив, що Кирило Тимошенко - професійний банкір і людина, яка 10 років очолював державний банк в Україні, тому він знає толк в апаратної системі і "розуміє, коли потрібно слухатися начальника".

"А доля Смолія буде орієнтиром. Що трапляється, коли ти робиш не так, як хоче Перший", - написав Фурса.

Економіст підсумував, що в стосунках України і МВФ після такого призначення буде "пауза", так як довіру втрачено остаточно.

"І поки МВФ не переконається, що політика НБУ не змінилася, ніяких траншів не буде. А отже не буде ні грошей Світового Банку, ні грошей ЄС. А якщо очікування залежного кандидата виявляться вірними, то політика зміниться, МВФ буде стояти осторонь і ми плавно покотимося по шляху Януковича 2012-13 рр. Але про це ми подумаємо вже пізніше", - сказав економіст.

Раніше APnews писав, що Зеленський пообіцяв МВФ визначитись з новим главою НБУ до кінця тижня.

Читайте також:
Долар по 100 гривень або "одужання" економіки: що чекає Україну після звільнення Смолія з НБУ
"Зеленський обрав шлях залежного Нацбанку": економіст про кандидатуру Шевченка на пост глави НБУ

Новини партнерів

Геращенко викликала Бужанського на "дуель" з російської мови", той відреагував
"Укрзалізниця" відновила продаж 100% місць у потягах, що прямують до Києва